Burak Bora Anadolu Lisesi’ne gelin kan verin, can verin.

Burak Bora Anadolu Lisesi’nden davet var.

Burak Bora Anadolu Lisesi’ne gelin kan verin, can verin.

Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri 2013 yılından beri her sene kan ve kök hücre bağış kampanyası düzenliyor.

-

-

Bu sene 9.sunu düzenledikleri kan ve kök hücre bağışı kampanyası, bağışçıların katkılarıyla varlığını sürdürüyor. Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri çeşitli hastalıklarla mücadele eden insanlara umut olmayı hedefliyor.
-
Kızılay ile beraber 2019 yılında 6.sını düzenleyerek, 1430 ünite kan ve 253 ünite kök hücre bağışıyla rekora imza atmakla birlikte kan ve kök hücre bağışı bilincini yaydılar. Bu yıl da hedefleri kendi rekorlarını geçmek, bundan daha da önemlisi; her sene daha fazla insana ulaşabilmek, insanların kan bağışı yapması gerektiğini hatırlatmak ve kan bağışı yapmaya teşvik etmek.
 -
Sizlerin de desteğiyle 10 Haziran’da düzenleyecekleri kan ve kök hücre kampanyasıyla olabildiğince çok insana hayat olmak ve kan bağışını bilincini yaymak istiyorlar. Bu sene içerisinde Kartal Oto Sanayi, Kartal Vizyon, Sabiha Gökçen Havalimanı, Ümraniye Çarşı, Tuzla Meydan, Pendik Meydan gibi İstanbul’un farklı yerlerinde yaptıkları ve yapmaya da devam ettikleri küçük bağışlarla amaçlarına ulaşmaya başladılar. 10 Haziran tarihinde gerçekleştirecekleri kampanyalarıyla beraber kendi rekorlarını kırarak insanlara umut olmayı diliyorlar.

-
Unutmayın ki başkalarının hayatı sizin damarlarınızda akıyor, siz de 10 Haziran’da Burak Bora Anadolu Lisesi’ne gelin kan verin, can verin.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022, 20:25

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17