TOPRAĞA DÜŞEN KAN...

- Bu eser, bir asır sonra tekrar yeryüzünden ve tarih sayfalarından silinmek istenmeyecek asil bir milletin varoluş destanıdır.

 

15 TEMMUZ "TOPRAĞA DÜŞEN KAN..."

  - Fx ve çok detaylı bir şekilde beş yönetmenle çekilecek   olan ‘TOPRAĞA DÜŞEN KAN’sinema filmi, ileri teknolojiler   de kullanılarak hazırlanacak ve gösterime sunulacaktır.

 Film ilk çekim yeri keşiflerimiz sonucunda karar verdiğimiz   güzelgah sırasıyla; Mardin, Batman, Hasankeyf, Tillo, Botan   Vadisi, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Gazi Meclis ve 15   Temmuz Şehitler Köprüsünde bitirelecektır.

 Filmde baştan sona yaşadığımız acı ve unutulmaz gerçekler   anlatılmaktadır. Emperyalist güçlerin, Anadolu topraklarında   yüzyıllardır oynadıkları hain oyunlar, bu oyunlara alet olan dahili ve harici düşmanlar, özellikle de planlanan sinsi 15 Temmuz 2016 darbe girişimi gözler önüne serilmektedir.

Hülasa 15 Temmuz ‘TOPRAĞA DÜŞEN KAN’ filmi; vatanını, bayrağını, milletini ve mukaddesatını seven, onun uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimizin ve masum vatan evlatlarımızın acı ama gerçek hikâyesidir.

 

FİLMİN YAPIMCISI OSMAN AKDAĞ

- İnanıyoruz ki; paha biçilmez bu filmi 81 ilimizde, Türk Cumhuriyetleri de dahil olmak üzere, Türk milletinin yaşadığı her yere filmin ulaşımı sağlanacak, böylelikle kahraman milletimiz oynanan oyunları görecek ve bilinçlenecektir. Milyonlarca insanımızın pür dikkat ve hüzünle izleyeceği, hatta mazlum tüm dünya milletleri, istiklal ve istikbal uğruna verilen örnek bir direnişin hikâyesine tanık olacaklardır.

Yapımcılığını Oskar Medya A.Ş. Osman Akdağ’ın üstlendiği 15 Temmuz “TOPRAĞA DÜŞEN KAN” filminde tanklar karşısında korkusuzca duran kahraman bir milletin en az kolluk kuvvetlerimiz kadar aktif rol üstlenerek vatanına, milletine, istiklal ve istikbaline göz diken hainlere karşı, destansı direnişini ebedileştirmek ve dünyaya anlatmak maksadıyla bu projeyi ortaya koyan Osman Akdağ, senaryosuyla, çok değerli oyuncu kadrosuyla ve yapım şirketi Oskar Medya ‘nın adı gibi Oskar’a aday olacağına ve hatta Oskar ödülü alacağına inancımız tamdır.

OSMAN AKDAĞ - TÜRK SİNEMASININ UNUTULMAZ İSMİ SERDAR GÖKHAN

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ GELDİ ÇATTI…

1950’den 2016’ya kadar geçen süre zarfında, her türlü vatan hainleri ve FETÖ'nün hain darbe girişimi kahramanca bastırılarak, 251 vatandaşımız şehit düştü, 2 bin 196 vatandaşımız da gazi oldu.

Bazı olaylar vardır acıdır, sineye çekilir ve zamanla unutulur; fakat bu; vatana kastedenlerin ifşa edilmesi gereken bir zarurettir.

OSKAR MEDYA A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ FUNDA KILIÇ

- 15 Temmuz hadisesi gibi bazı hadiseler vardır ki, çok acıdır ve vakıadır asla unutulmaz…

15 Temmuz’da yedi düvelin, 100 yıl evvel tarih sayfalarından silmek istedikleri cihan şümul bir devleti, 100 yıl sonra içteki ve dıştaki piyonlarıyla tekrar ele geçirmek istediler. 15 Temmuz, “Ya istiklal ya ölüm” düsturunu şiar edinen asil bir milletin istiklali ve istikbali uğruna her daim genciyle, yaşlısıyla, kanını ve canını tereddütsüz feda edeceğini tüm dünyaya gösterdiği, kapkara bir gece, asla unutulmayacak elem dolu kederli bir gündür.

Şu husus asla unutulmamalıdır; Tarihin derinliklerinden gelen bir devlet anlayışına sahip Aziz vatanımız, üzerinde yaşayan kahraman bir millet, bu azim ve inancıyla her ne pahasına olursa olsun ebediyete kadar var olacaktır.

Şahit olduğumuz 15 Temmuz kanlı direnişinin acısını, yediden yetmişe tüm halkımızın idrak etmesi ve her daim belleğinde canlı tutması varoluşumuzun gereğidir. Bu ve benzeri hadiselerin geçmişte olduğu gibi gelecekte de vuku bulabileceği asla unutmamalıdır.

Acı tatlı anılarımızı ebedi yaşatabilmemiz için, aydınlarımızın anlatımıyla, teknolojinin bizlere sunduğu yazılı ve görsel materyallerle ortaya konulacak somut eserleri,  her vatandaşımızın okuması, dinlemesi ve izlemesi sağlanmalıdır.

Bu inançla gönlünü ortaya koyan çok değerli film yönetmenimizin, değerli sanatçılarımızın ve beyaz perdeye aktaracak olan ekibimizin hazırlayacakları ‘yaşadığımız acı ama gerçek var oluş hikâyemizin’  bu şah eser filminin şimdiden hayırlı ve başarılı olmasını diliyoruz.

15 Temmuz “TOPRAĞA DÜŞEN KAN…”  O kan istiklal ve istikbal uğruna akıtılan asil kandır. O kanın asil neferleri ise Cennet-i Ali’nin  hiç kuşkusuz asil sahipleridirler.

Oskar Medya A.Ş. nin yapımını üstlendiği anlamlı ve çok değerli bu eserin senaryosonu yazan ve sinemaya uyarlayacak olan yönetmenimiz ve yapımcımız  Osman Akdağ’a , şirketin Genel Müdürü Sayın Funda Kılıç’a, Genel Koordinatörümüz Hakan Danış’a, Proje Danışmanlarımıza ve özellikle

Salih ve Yasemin Kurt’a, 15 Temmuz kahramanlık destanımızın filminin içinde, setinde, kamera arkasında ve bu uğurda gecesini gündüzüne katan bütün personeline, filmin setinde görev alacak tüm ekipteki isimsiz kahramanlara minnet duygularımızla teşekkürler ediyor başarılar diliyoruz.

 - 1950’den 2016’ya “TOPRAĞA DÜŞEN KAN” ismiyle   yurdumuzun tüm en ücra köşesinde bile gösterime   sunulacak filmin bütün hazırlıkları yapılarak, 15 Temmuz’da   çekimlerine başlanacaktır.

 - Bizler, acı hatıralarımızı sinemize taş basarak   izleyeceğimiz o anı heyecanla ve merakla bekliyoruz...