Kartal Belediyesi Yeni Meclis salonu çok beğenildi.

Kartal Belediyesi’nin yeni hizmet binasındaki ilk meclis toplantısı yapıldı. AK Parti'li meclis üyeleri başlarında baretlerle meclise geldiler.

Kartal Belediyesi Yeni Meclis salonu çok beğenildi.

Toplantıya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, CHP İlçe Başkanı Kamer Gök, CHP İl Başkan yardımcısı Özgür Nas, AKP İlçe Başkanı Temurhan Yıldız, Saadet Partisi İlçe Başkanı İsmail Kızılgöz ve ilçe yönetimi, Kartal Cem evi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı, Başkan Danışmaları, Kartal İlçesi Muhtarları, Kartal Belediye Başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, Belediye Şirket yöneticileri ve müdürleri, basın temsilcileri ve çok sayıda halk katıldı.


Açılış öncesi bir kokteyl düzenlendi. Kartal Belediyesi’nin Meclis toplantılarının yapılacağı bölüm akıllı binanın bütün özelliklerini taşıyor. Yeni meclis odasında, sese duyarlı kamera sistemleri bulunuyor. Ayrıca masalarda yer alan kart okuyucularla yoklama alınabiliyor. İnternet bağlantıları da olan masalarda, meclis üyeleri evet, hayır ve çekimser olmak üzere üç farklı oy kullanabilecek. Engelli Meclis üyelerine ayrılmış iki masa da bulunuyor. 50 kişilik olan masaların yıl içinde artırılması düşünülüyor. Basın odasının yanı sıra yabancı dildeki çeviriler için bir tercüme odası da bulunuyor.

 

Kartal Belediyesi’nin yeni hizmet binasında yapılan ilk meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Yeni binanın ve  salonun hayırlı olmasını dileyerek “Bugün 6 Mayıs. Tam bağımsız Türkiye dedikleri için bir dönem, gencecik ve sadece fikrini söyleyen gençlerimizin idam edildiği bir gün. Günümüze bakıyoruz “Bağımsız Türkiye” diyenler gaz yiyor. Türk bayrağı açanlar coplanıyor. Geldiğimiz nokta da Deniz’lerin, Hüseyin’lerin, İnan’ların idam edilişiyle aradan geçen yılların çok fazla farklı olmadığını gösteriyor. Verdikleri mücadele önünde saygıyla eğildiğimi ifade etmek isterim” diye konuştu. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün konuşmasının ardından meclis gündemine geçildi. Kartal Belediyesi olarak yaptıklarını özetleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’den sonra gruplar adına konuşmalar yapıldı. AKP ve CHP adına söz alan konuşmacılar başkana yapılan saldırıyı kınadılar ve yeni salonun hayırlı olmasını dilediler. Parti grupları adına görüşlerini açıkladılar.  1 Mayıs olaylarının da gündeme geldiği meclis konuşmalarından sonra toplantı sona erdi. 
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2013, 14:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
knight
knight - 11 yıl Önce

kim beğenmiş merak ettim doğrusu

SIRADAKİ HABER

banner17