Göktürkler'e "En iyi takım" ödülü

Kartallı öğrenciler gururlandırdı.

Göktürkler'e "En iyi takım" ödülü
Atalar Mesleki Teknik Ve Anadolu Lisesi GÖKTÜRKLER  Robot Takımı FRC  Uluslararası Robot Yarışmasına katılmak amacı ile ABD/Newyork kentine gitti.
-
Türkiye’den katılan tek robot takımı olan takımımız Newyork kentine ulaşır ulaşmaz ilk işi muadil lise Tech Valley High School atölyelerinde robotumuzun montajını yapmak oldu.
-
Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 41 en iyi takım ilk gün hazırlık ve deneme maçları yaptılar. Ardından iki gün süren maçlar kıyasıya çekişmeli devam etti.
-
Atalar MTAL Göktürkler Robot Takımı yarı final oynayarak turnuvayı ilk 4 takım arasına girerek bitirdi. Takımımız ortaya koyduğu dayanışma ruhuyla; turnuvanın EN İYİ TAKIMI ödülünü aldı.
-
-

Takım kaptanı ve “Aziz” adını verdikleri robotun sürücüsü Ömer Faruk DAĞ sorularımıza şu şekilde cevap verdi: “2019 yılında Los Angeles şehrinde yapılan turnuvaya yine katılmıştık. O zaman iyi bir performans gösterememiştik. Takım olarak çok disiplinli bir çalışmamız oldu, andemi dönemi başlamadan yine Newyork ta bir yarışmaya katılım hazırlığı yaparken pandemi dolayısı ile turnuvaya katılamadık. Amacımız ülkemizi ve okulumuzu en iyi temsil etmek idi ve gece gündüz demeden çalıştık. Geceleri sabahlara kadar montörlerimizin yönlendirmeleri ve yardımları ile Okul Müdürümüzün yol göstericiliği ve izni ile çalışmalarımızı tamamladık. Robotu kurallara uygun şekilde tamamen kendimiz tasarladık ve yaptık. Kendimizi yurt dışında en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Takım olarak çok iyi iş çıkardık, bütün parkurları başarı ile geçtik ve hiç sıkıntı yaşamadık. İttifak kurduğumuz takımın asılması bozuldu ve bizim gibi en üste tırmanamadı, dolayısıyla onlarla birlikte biz de elenmiş olduk ve turnuvayı 4. olarak tamamladık.  Takım ruhu ve başarılı takım çalışmalarımız jüri tarafından, en iyi takım seçilerek Turnuvanın EN İYİ TAKIMI ödülüne layık görüldük. İstiklal Marşımızı okuttuk. Sponsorluğu ile bizim buraya gelmemizde en büyük katkıyı sunan Kartal Belediyemize, Yetişmemizde en büyük emeği olan başta  Okul Müdürümüz Sn. Ahmet Tamer Kamber Hocamız olmak üzere, Montörlerimiz Necdet Hocamıza, Taşkın Hocamıza, Okan Hocamıza, İbrahim Hocamıza, Ayşe Hocamıza, bütün takım arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum. ”dedi.

-

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2022, 23:10

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17