Başkan Öz, Eserlerini kendi yapmış gibi açan Yüksel'i uyardı.

5 yıl önceki vaatlerinin yüzde seksenini yerine getirmeyen Gökhan Yüksel, Altınok Öz'ün eserlerini açmaya başlayınca nazik uyarı geldi.

İYİ Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Altınok Öz, Basın açıklaması yayımladı.

Başkan Öz yazılı açıklamasında;

"Basına ve Kamuoyuna
Siyasi Nezâkete Davet

Bilindiği üzere, halkımızın takdiriyle Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğümüz dönemde, Kartal'da; altyapıdan üstyapıya, deprem dönüşümden, sosyo-kültürel ve eğitim olmak üzere güçlü değişimlere imza attık.

Kartal'da göreve geldiğimiz gün 1 olan kreş sayısını 14'e çıkardık. Kreşlerimizi, modern köy enstitüleri olarak tanımlayarak, çocuklarımızı Atatürk ve İlke İnkilâpları doğrultusunda geleceğe hazırlamak için en doğru adımları attık.

Hayata geçirdiğimiz yüzlerce proje içerisinde bizim için diğer hayati konulardan biri deprem dönüşüm çalışmalarımız oldu. Türkiye'de ilk defa Deprem Dönüşüm Müdürlüğü'nü kurarak, 80 bine yakın insanımızın evi dönüştürdük. İstanbul depremine karşı hazırlık çalışmalarımızı en öne koyduk.

Yine bu dönemde, deprem ve diğer tüm afetlere karşı hazır olmak adına, Afet Bilinçlendirme Merkezi'mizi hizmete açtık.

Beton belediyeciliğe karşı, yeşil belediyecilik diyerek, Kartal'ımızın ilçe tarihindeki yapılan en büyük parkı olan Bayram Demirkol Parkı'nı sizler için hayata geçirdik.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim devrimcilerinden, Mustafa Necati'den aldığımız ilhamla, Mustafa Necati Yurdu'nu büyük oranda tamamladık ve kültür-sanatta İstanbul'un merkezi Kartal şiarıyla, Soğanlık Sanat Evi ve Gençlik Merkezi projemizi hizmete açtık.

Kartal için hayata geçirdiğimiz projeler saymakla bitmez.Fakat altını çizmek istediğimiz önemli bir konu var. Siyasi partilerin adaylarının, bizim dönemimizde hayata geçirilen projelerin kendi dönemlerinde yapılmış gibi Kartal halkına sunması siyasi nezâkete yakışmaz.

Bu anlamda, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin tüm Belediye Başkan adaylarını siyasi nezâkete davet ediyor, takdiri Kartal halkına bırakıyoruz..."

İLGİLİ HABERİMİZ;

CHP'li Başkan Yüksel, 50 Salladı 10 Yapmadı!

18 Nisan 2023 - 19:34

CHP Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartallıları büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'in, 2022 yılında Kartallıların 49 Milyon lirası ile söz verdiği seçim vaatlerini yerine getireceğine Sanatçılara, kutlamalara harcadığı ortaya çıktı.

 


 
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2024, 09:28

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17