İmkan Demirci "SELAMUN ALEYKÜM, ALEYKÜM SELAM SATMADIK!"

2011 yılı Faaliyet Raporunun görüşüldüğü...

İmkan Demirci

2011 yılı Faaliyet Raporunun görüşüldüğü Kartal Belediyesi Meclisi Nisan ayı son oturumunda Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi İmkan Demirci Ak Partilileri çok farklı ifadelerle eleştirdi. Konuşması bazı CHP'li meclis üyelerinde gülüşmelere neden oldu.

Demirci “20 yıldır Kartal’dayım, bir şeyler söyleyip konuya geçeceğim. 2004 yılında o günkü belediye başkanı Mehmet Sekmen ve ondan sonraki belediye başkanları göreve geldikten sonra bir tek çivi çakmadan SELAMUN ALEYKÜM, ALEYKÜM SELAM diyorlardı. Ben mahallede oturuyordum, yol yok, su yok, elektrik mücadelesi veriyordum. Sayın Sekmen geliyordu, okulda topluyordu halkı SELAMUN ALEYKÜM, ALEYKÜM SELAM. Başkan yol yok, başkan su yok, başkan elektriği direklerden çalıyoruz. Başkanlara insanlar ne yapacak dediğim zamanda, elini cebine koyuyordu HALLEDECEĞİZ, HALLEDECEĞİZ diyordu ve çekip gidiyordu.

BESLENİYORLAR! KELİMESİNİ BAŞKA ANLAMDA KULLANIYORSANIZ İŞİMİZ VAR SİZLERLE!

Temel Bey lütfen şu sözünü geri alsın. BESLENİYORLAR! Değerli arkadaşlar, Karyapsan denilen şirket, sosyal demokratlar tarafından kurulan şirketlerdir, yapılan yatırımlardır. Dolayısıyla illegal bir şirket değil ki, buranın yönetim kurulu var. Kendine has giderleri vardır. Belediye meclis üyelerinden birileri oraların yönetim kurulu üyeleri olacaktır. Eğer bu kelimeyi farklı anlamlarda kullanıyorsanız, buna açıklık getirmezseniz, bundan sonraki oturumlarda işimiz var sizlerle. 2009 yılı sadece kuru bir makine var, bakımsızda bırakılmışlar. Taş donanımından, kumuna, hiçbir şey yok ve arkasından da bir borç. Biz geldiğimizde o şirketi hizmete sokmanın mücadelesini verdik ve onu hizmete soktuk. Sonradan sokakların asfaltlanmasını gördük. Tonu 760 liradan, birden 1.760’a çıktı. Hiç yüreğiniz yetiyor mu bu zamana yapılan zamlarla ilgili konuşasınız.

SELAMUN ALEYKÜM, ALEYKÜM SELAM SATMADIK!

Hizmet alamıyorsunuz, Elini kolunu bağlıyorsunuz sonra çıkıp burada konuşuyorsunuz. Şurada bir yığın dökülen asfalt var. İBB üç sene fabrikalarını çalıştıramadı. Bunun iki nedeni vardır. Bir tanesi ana arterlerde ki araçlardan taksilere kadar herkes isyan ediyor. Ben Abubekir beyin yerinde olsam bu konuyu Büyükşehir Belediyesine taşırım. O zaman Eyvallah Abubekir bey helal olsun çok güzel görev yaptın derim. Burada çıkıyorsunuz ekonomi satıyorsunuz. Ekonomi satmayla olmaz bu işler.  Burada denize giden insanları, parkları, turizme yaptığımız icraatları konuşabiliyorsanız demek ki 3 yıl içerisinde SELAMUN ALEYKÜM, ALEYKÜM SELAM SATMADIK! Halka hizmet yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2012, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17