Yakacık Yüksel İlhan Alanyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa'da

Geleceğin Doulaları Avrupa’da...

Yakacık Yüksel İlhan Alanyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa'da

Yakacık Yüksel İlhan Alanyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Geleceğin Doulaları Avrupa’da konulu AB projesi ile mart ayında 10 öğrenci ve 2 öğretmenle Romanya’ya gidiyor.

Okuldan yapılan açıklamada; "Eğitimin sadece dört duvar arasında olmayacağını biliyoruz. Bu bilinçle öğrencilerimize deneyim kazandırabilmenin yollarını arıyor ve gerek mesleki gerekse sosyal açıdan öğrencilerimizin daha donanımlı daha bilinçli bireyler olarak mesleklerini icra etmelerini sağlamak için hazırlamış olduğumuz AB projesiyle onlara farklı bir kapı açıyoruz. 

Kartal’da sağlık alanında eğitim veren tek resmi kurum olan Yakacık Yüksel İlhan Alanyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak ebe yardımcılığı dalında eğitim gören öğrencilerimizi alanlarında yeni kazanımlar elde edecekleri Doğum Koçluğu’nun Avrupa’da nasıl uygulandığını gözlemleyecekleri bir eğitim programı için 2 haftalığına Romanya’ya gönderiyoruz. Alacakları staj eğitimiyle birlikte hem ebe yardımcısı hem doğum koçu olacak öğrencilerimizi ilçemiz Kartal başta olmak üzere şehrimize kazandırıyoruz.

Geleceğin Doulaları Avrupa’ya gitmeye hazır. Süreçte öğrencilerimiz seçimleri tamamlandı ve velilerimizle bilgilendirme toplantısı yapıldı. Gerek öğrencilerimiz gerekse velilerimiz heyecanla bu eğitimi bekliyorlar ve Kartal ilçemizin de heyecanlarına ortak olmasını istiyorlar.

Kartal ilçemize geleceğin Doğum Koçları şimdiden hayırlı olsun." Denildi.

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17