Kartal Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Çok İddialı

Göktürkler Robot Takımı bu yılki hedefi için iddialı

Kartal Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Çok İddialı

Dünyanın en prestijli robot yarışması olarak kabul edilen First Robotic Competiton Türkiye’de üçüncü kez  2-4 Aralık 2017’de  Fenerbahçe Ülker Sport Arenada yapılacak. Kartal ilçesi okullarından Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri  tarafından geçtiğimiz yıl kurulan Göktürkler Robot Takımı kendi ürettikleri robot çalışmalarını tamamladı.
 
Geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletlerinde katıldıkları yarışmadan ödülle dönen Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Göktürkler Robot Takımı, okulda mesleki eğitim veren Elektrik Elektronik, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarım bölümü öğrenci ve öğretmenlerinden oluşuyor.
 
Okul müdürü Adem BEKER, “İstanbul´da Yılın Örnek Öğretmeni seçilen  Göktürkler Robot Takımı Öğretmenlerinden Okan ÖZKAN, 23 Kasım 2017 akşamı,  ödüllerini İstanbul Valimiz Sn. Vasip ŞAHİN, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Mevlüt UYSAL ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sn.Ömer Faruk YELKENCİ´den aldı.


24 Kasım 2017 günü ise Başbakanımız Sn. Binali YILDIRIM´ın Dolmabahçe Sarayındaki davetinde örnek öğretmenlerden biri olarak  yer alıp okulumuzu temsil etmiştir. Okulumuza bir başarı daha eklenerek, hepimizi gururlandırdı. Geçen yıl ki Öğrencilerimizin başarısı, okulda aldıkları eğitimin bir sonucu. Okulda aldıkları mesleki eğitimlerine fen ve teknolojiyi de ekleyen robotik takımımız, ödülleriyle bizleri gururlandırdı. Takım ruhunu genç yaşta elde etmeleri, başarıyı beraberinde getirdi. Bu yıl düzenlenecek yarışmada da aynı performansı göstereceklerinden eminim" diye konuştu.
 
Motorlu Araçlar Teknolojisi öğretmeni Taşkın KANAY, takım üyesi öğrencileri planlama, tanıtım, mekanik, sponsorluk görüşmeleri, ekip koordinasyonu ve teknik açıdan görevlendirdiklerini dile getirdi. 8 öğretmenin gözetimi ve denetiminde  20 öğrenciden oluşan Göktürkler Robot Takımı; öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştiren, özgüvenlerini arttıran, birlikte iş yapma ve bilgi  paylaşma becerilerini geliştirerek bilimle uğraşarak neler kazanabileceklerini öğretmeyi amaç edindiklerini belirtti.
 
Hedeflerinin Türkiye’de derece alıp 2018 Mart  ayında Çin’de yapılacak olan yarışmaya katılmak istediklerini belirten Elektrik Elektronik Teknolojileri Bölüm Şefi Necdet TORTUMLUOĞLU, İstiklal Marşımızı Uluslararası arenada  bir kez daha okumak istediklerini dile getirdi.

 

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17