Süleyman Uzunok'a Cumhuriyet Halk Partililerden tam destek

Süleyman Uzunok 3 Eylül 2023 günü gerçekleştirilecek 38. İlçe kongresinde İlçe Başkanı adayı olduğunu açıkladı.

Süleyman Uzunok'a Cumhuriyet Halk Partililerden tam destek

CHP Kartal İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda İlçe Başkanı Süleyman Uzunok'a partilileri ve sevenleri tam destek verdiler.

Selamlama konuşması yapmak üzere kürsüye coşkulu alkışlarla gelen Uzunok, "Değerli basın emekçileri ,sivil toplum kuruluşlarının güzide temsilcileri, saygıdeğer misafirler; (il başkan yardımcım), Önceki dönem ilçe başkanlarım, PM Üyelerim, mevcut ve önceki dönem ilçe yöneticilerim;
Gençlik kolları, Kadın kolları başkanlarım ve mevcut yönetimleri ve önceki dönem yönetimleri ve başkanları;
Mahalle temsilcilerimiz, Birim Başkanlarım
Belediye başkan yardımcılarımız ve meclis üyelerimiz ;  
ve sayamadığım partimizde çeşitli kademelerde görev almış, emek vermiş yol arkadaşlarım,
Ve partimizin asıl yükünü omuzlarına alan,
Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına özveriyle sahip çıkan
Kıymetli örgüt emekçilerimiz,  
HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ ! ONUR VERDİNİZ!


Bugün aramızda bulunmayan, yakın zamanda ebediyete uğurladığımız;
mücadelemize her daim omuz vermiş, CHP Kartal İlçe Başkan Yardımcımız, partimizin emektarı merhum İsmet abimiz. Sana da buradan selam olsun. Işıklar içinde uyu. Seni saygıyla ve minnetle anıyorum. Beni tanıyanlarınız kadar tanımayanlarınız da olduğunu düşünerek,  kendimden kısaca bahsetmek istiyorum
1988 yılında , İstanbul’da doğdum. 35 yaşındayım.
Emekli İşçi Hasan Uzunok ile ev hanımı Aysel Uzunok’un oğluyum.  
Aslen Erzincanlıyım.
Evli ve 1 kız çocuğu babasıyım.
İlk ve Orta Öğretimimi  Kartal’da bitirdim. Liseyi Tuzla Işıl Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
Galatasaray Üniversitesi Matematik bölümünde okudum. Sonrasında  Fransa’da Provence Üniversitesi’nde  İşletme eğitimi aldım.
Adalete ve eşitliğe inancım nedeniyle ve okumayı sevdiğimden şu an üçüncü üniversite olarak Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk eğitimime devam ediyorum.  
Tübitak Matematik Olimpiyatlarında Derecem var.
Eğitim hayatımın yanında sporla da ilgilendim. Masa Tenisinde İstanbul Yıldızlar Şampiyonluğum var.
Kartal’da kurduğum biri İş Sağlığı Güvenliği alanında, diğeri inşaat sektöründeki iki firma ile iş hayatıma devam ediyorum...
18 yaşımda  Cumhuriyet Halk Partisi gençlik kollarında aktif  siyasete başladım. Usta, Çırak Kartal Kent Konseyi Gençlik Meclis başkanlığım sonrası,   2014 ve 2015 yıllarında CHP Yukarı Mahalle Birim başkanlığı yaptım.
2019 – 2023 yılları arasında 37. dönem İlçe Yönetim Kurulunda CHP Kartal İlçe Eğitim Sekreterliği  görevini üstlendim. Bu görevim sırasında Üye Bilgi Güncelleme Projesini ve kapı kapı vatandaşlarımıza  ulaştığımız Öbek Çalışmasını yönettim.
Bir bölümü pandemi dönemine denk gelen görevim sırasında durmadım; bilgisayar üzerinden online, binlerce üyemizin  katıldığı, bir eğitim çalışması sayılabilecek 42 adet panel gerçekleştirdim.  Akademisyenler, Genel Başkan Yardımcıları, önceki dönem Genel Başkanlarımız Sn. Hikmet Çetin, Sn. Murat Karayalçın’ın da panelist olarak katıldığı 42 paneli tamamladım.
Fransızca ve İngilizce biliyorum.
İlçe başkanımızın milletvekili adaylığı için istifası sonrası ilçe yönetim kurulu arkadaşlarımız arasında yapılan seçimle Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevini üstlendim. 8 aydır da bu onurlu görevi yürütüyorum.
Göreve geldiğim günden itibaren Kartal’da küsmüş, Kartal’da yorulmuş, süreçlerde kırılmış, emek vermiş ne kadar partilimiz var ise her birine ulaşmayı hedefledim. İstifa eden bir çok üyemiz vardı. Onları tekrardan baba ve ana ocakları olan Cumhuriyet Halk Partisine davet ettim. Genel seçim sürecinde her partilimizin, bu onurlu mücadelede başrol oyuncusu olması için çaba sarfettim.  
Kırılanı geldi diri olduk
Küseni geldi barış olduk
Ayrışanı geldi birlik olduk. Ve bu çalışmanın ve gayretin sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi, Kartal ilçesinde son yılların en büyük başarısını elde etti. Oy oranımız arttı! İstanbul’daki 39 İlçe arasında, oy oranı artışında en üstlerde yer aldık! Yönetim Kurulu arkadaşlarıma, kadın kollarımıza ve gençlik kollarımıza ve tüm emekçi örgütümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Ben değil biz olduk ve hep birlikte başardık!
İçine doğduğum partimde çıkarsız ve menfaatsiz olarak yürüttüğümüz mücadelemizin ve emeğimizin neticesiyle bu gün burada bu coşkulu salonda, siz değerli yol arkadaşlarıma, büyüklerime; Bu kürsüden başkan adaylığı için seslenmek benim için bir hayaldi.  
Bu hayali bana yaşattığı için başta kurucu ve ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, parti içi demokrasiyi yeniden yeşerten Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na ve siz değerli partililerime yürekten teşekkür ediyorum.  
 
İktidarın, insanlarımızı mahkum ettikleri bu ekonomik bunalımdan kurtarıp, özgür yarınlara ulaştırmak, umudu tekrar uyandırmak ve yeniden ayağa kalkmak adına şeffaf, adil, liyakatli bir yönetim anlayışıyla daha güçlü bir örgüt için, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığı’na adayım !  
İlçe başkanı olursam söz veriyorum; Bu bir siyasi manifestodur.
-partimiz geçmişin tecrübesiyle geleceğin umudunu harmanlayacağız!
-mahalle birim başkanlıkları kaybettikleri önemi tekrar kazandıracağız! Onlar bu örgütün çilesini çeken emektarlarıdır. Ben de yaptığım için iyi biliyorum. Mahalle Birimleri birçok mahallemizde daimi olarak açık kalacaktır.
-Emekten yana olacağız. STK, Sendika ve Meslek Odaları ile işçi, emekçi kardeşlerimizin yanında olup süreci onlar ile dayanışma, içinde götüreceğiz.
-Sosyal yardımlaşma derneği kuracağız.
-Kartal’da şeffaf ve adilce bir düzen inşa edeceğiz.
-Genel Merkez temsiliyeti konusunda Kartal’ı üst seviyeye çıkaracağız
-Üye hukukunu korumak, parti içi demokrasiyi hayata geçirmek için birlikte mücadele edeceğiz.
 
-Parti içi ön seçimi örgütümüzün her kademesinde savunacağım. Meclis üyelerini, İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı belirlemeyecek. Siyasi tabir ile bisküvi kutusunu bu örgütün önüne koyacağım. İthal eden değil, ihraç bir Kartal olacağız.
 
-Kadınlarımızın ve gençliğin söz ve karar sahibi olması için mücadele edeceğim.
-Siyasi ve ideolojik eğitimler vereceğiz. Çalıştaylar düzenleyeceğiz
- ARTIK SEÇİMDEN SEÇİME ÇALIŞMAYI  BİTİRİYORUZ!!  SEÇİMDEN SEÇİME DEĞİL SÜREKLİ ÇALIŞMAYI BAŞLATIYORUZ!
Siyasetin, halkımızın ve parti üyelerimizin sorunları ile ilgilenmek olduğunu ve Siyasetin “sorunları çözme sanatı” olduğunu biliyorum! Parti üyelerimizin ve vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için, “siyasi erk” olarak elimden ne geliyorsa yapacağım!  
Bu arada, adaylığını açıklayan CHP Kartal ilçe yönetim kurulundan arkadaşım Mert Polat’a da başarılar diliyorum, hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Centilmence, haktan ve adaletten yana, güzel bir yarış olsun, KAZANAN Cumhuriyet Halk Partisi olsun!!!
 
1972 Kurultayındaki Rahmetli Ecevit’in (Karaoğlanın) Konuşmasında da dediği gibi;
Aslında sorun, CHP’yi eski yörüngesine veya yeni yörüngesine oturtma sorununun da ötesindedir. Hatta sorun ya ben, ya Bülent sorunun da ötesindedir.
Tekrar söylüyorum. Asıl öncelikle ölçülmesi gereken şudur; CHP’de  buyruk mu işleyecek, hukuk mu işleyecektir. Buna karar vereceğiz…
Daha açık söylüyorum vereceğiniz karar şudur; Demokratik bir partinin kanunlara saygılı özgür üyelerimi olacağız, kapı kulları mı olacağız? KARAR SİZİNDİR!
Değerli yoldaşlarım, büyüklerim, kardeşlerim!
Fikri hür vicdanı hür delegelerimiz ve üyelerimiz...  
ebedi genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün şiarını her yerde HAYKIRACAĞIZ :
“ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!”  
Bu kongre örgütün vicdanının kongresidir.
Örgütün vicdanı sizlere emanet. İnanıyorum ki bu vicdana kulak verecekseniz.
Kimse artık örgütün, yani delegemizin, üyemizin sesini bastıramayacak!!!
DEVLETİN DEĞİL, ÖRGÜTÜN DEDİĞİ OLACAK !..  
CUMHURİYET HALK PARTİSİ ÖRGÜTÜNÜN DEDİĞİ OLACAK!
Kimse umutsuzluğa kapılmasın!
2024 Yerel seçimlerinde Kartal Belediyesini, ne olursa olsun, tekrar kazanacağız!
Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını yeniden  Kartal’da ve İstanbul’da dalgalandıracağız!
Kartal’ı CHP’nin kalesi yapacağız. İşçi Emekçisi şehri Kartal solun eskiden olduğu gibi yine başkenti olacak. Bu yetmez Kartal’daki örgütün sesi Pendik, Sancaktepe ve Tuzla’da yankılanacak. Oralarda da inşallah yerelde iktidara geleceğiz.
Vefakar ve cefakar yol arkadaşlarım ve değerli partililerim!! Delegelerimiz!
Buradan, huzurunuzda iktidar partisine de seslenmek istiyorum!!!
Eyyyy! devlet gücüyle bizleri yendiğini sanan adaletsiz iktidar!
Bil ki!!! Biz güçten yana değil haktan, halktan yana olanlarız. Biz Şeyh  Bedrettin Destanındaki hakkın yoldaşlarıyız. Menemen’deki Şehit Kubilay’ın şeriata asla izin vermeyecek olan, yolunda yürüyenleriz. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhunu taşıyan Kuva-i Milliyecileriz
Bil ki!!! Bizlerin... yani Cumhuriyet Halk Partililerin...Bu Ülkeyi en zor şartlarda kurtaranların ve kuranların... UMUDUNUN BİTTİĞİ YERDE İNADI BAŞLAR!!! İNADI!!!
450 km yolu Hak, Hukuk, Adalet için yürüyen Genel Başkanımızın ve mücadelesini yerine getirmek için yeniden şahlanacak, yeniden bir ve diri olacak, kaldığımız yerden inadına mücadeleye devam edeceğiz.
Onların sarayları varsa bizimde emeğimiz ve azmimiz var.
Sözlerime bitirirken Ahmed Arif’in şu dizelerini sizlerle paylaşmak istiyorum :
Öyle yıkma kendini,
Öyle mahzun, öyle garip...
Nerede olursan ol,
İçerde, dışarda, derste, sırada,
Yürü üstüne - üstüne,
Tükür yüzüne celladın,
Fırsatçının, fesatçının, hayının...
 Dayan kitap ile
Dayan iş ile.
Tırnak ile, diş ile,
Umut ile, sevda ile, düş ile Dayan rüsva etme beni. Bu duygu ve düşüncelerle her birinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.  
Bugün bizleri yalnız bırakmadığınız ve bundan sonra da bırakmayacağınızı bildiğim için her birinize yürekten teşekkür ediyorum.  
SAĞ OLUN! VAR OLUN!!!!  
3 EYLÜL PAZAR GÜNÜ YAPILACAK KONGREMİZDE GÖRÜŞMEK ÜZERE!!!
SAĞLICAKLA KALIN!" Diyerek konuşmasını sonlandırdı.
 
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2023, 23:05

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17