CHP'li Başkanlar başladılar satmaya

CHP'li Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş'ın seçilir seçilmez ilk icraatları satmak oldu.

CHP'li Başkanlar başladılar satmaya

Belediyeyi borç batağına sürükleyip işçi maaşlarını ödeyemeyecek duruma getiren Ekonomist Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 21 daireyi satmak için geçen ay Belediye Meclisinden yetki almıştı.

ilgili haberimiz...

AK Parti Kartal Belediye Meclis üyesi ve Grup Başkanvekili Avukat Muhammer Bektaş, "Arkadaşlar gündemin 10. Maddesi 21 adet bağımsız bölümün nasıl belediyeye kazandırıldığı. Her halde Hukuk komisyonunda ki arkadaşlar biliyorlar. Geçmiş dönemde beraberdik. Nasıl kazandırıldığı söylesem her halde bu dairelerin tamamı gider Belediyenin elinden! Bir şey demiyorum ben. Ben 21 adet gayrimenkulün satılması ile ilgili sizlere en büyük yardımı yaptım! Yasin başkanım 21 adet gayrimenkulün satılması ile ilgili sizlere en büyük yardımı yaptım. Anlatırım onu da size ayrıntılarıyla.” Dedi.

-

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI'DA SATMAYA BAŞLADI!

Üsküdarı yeni seçilen CHP'li Belediye Başkanı Sinem Dedetaş'ta Üsküdar Belediyesi'nin mülklerini satışa çıkardı. Olay Üsküdar önceki Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in duyurması ile ortaya çıktı. Türkmen sosyal medya hesaplarından yaptığı yazılı açıklamada; "

Üsküdar’da 20 yıldır en ufak gayrımenkul, taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP’nin gerçek yüzünü siz de tanıyın diye özellikle paylaşmak istedim.

SAHİBİNDEN SATILIK BELEDİYE!

Buradaki konutları biz ürettik, 5 yılda parça parça elden çıkartarak bütçemizi dengelemek için.

Arsaları elimizdeki taşınmazlara karşılık aldık. Vakti gelince, ihtiyaç halinde kullanırız dedik.

Yeni yönetimin bu taşınmazları elbette satma hakkı ve yetkisi var. Lakin bizim yüzlerce eseri milletimizin hizmetine sunarken bile 5 yılda yapmadığımız satışın tek seferde yapılması,

en ufak taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP’nin gerçek yüzünü gösteriyor.

Çok çok ciddi bir satış söz konusu. Hani en ufak şeyde kıyameti koparan CHP medyası nerede?

Kaldı ki, bu miktarda bir taşınmaz satışından sağlanacak gelir, geçmiş dönemde somut hizmetlerden, eserlerin üretilmesinden kalan borcun 3-4 kat üzerinde bir rakam ediyor. O zaman soruyoruz, bu ne acele!

Üsküdar Belediyesi olarak inkar edilemeyen yüzlerce hizmet, eser ürettik. Buna rağmen bütçe büyüklüğü borç dengesi açısından en az borcu olan 2. belediye olarak yönetimi teslim ettik.

Tekrar soruyorum, o zaman bu ne acele? İlk akla gelen çözüm eldeki tüm taşınmazların bu şekilde satılması mı?

Bir de tabi, 5 yılda yapılmayan taşınmaz satışını tek seferde yaparken sağlanacak gelirle hangi hizmetler yapılacak, millete hangi yeni eserler sunulacak.

Lütfen bunun takipçisi olun değerli hemşehrilerim.

Derdimiz bağcıyı dövmek değil, güzel işler olursa alkışlamasını da biliriz ama milletimiz bazı şeyleri yakından görsün, bilsin, tanısın istiyoruz." Diye paylaştı.

-

-

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2024, 20:07

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE

banner17