Ali Kılıç 17 - Altınok Öz 1

Maltepe Belediyesi Cumhuriyet’in 93’üncü yıldönümünü şanına yakışacak şekilde 17 eserle kutlamaya hazırlanırken Kartal Belediyesi ise Eşekli Kütüphaneci! Heykeliyle hazırlanıyor.

Ali Kılıç 17 - Altınok Öz 1

CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile CHP’li Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz arasında ki hizmet anlayışı ve hizmet kalitesi farkı başkanların yaptıkları icraatlarıyla kendisini gösteriyor.


1 Kültür Merkezi yapmadı!


CHP’li Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz 7,5 yıldır belediye başkanı olmasına rağmen Kartal’a 1 Kültür Merkezi yapmadı. Belediye Meclisi’nde eleştirilen Altınok Öz’e, Muhalefet meclis üyesi Temel Yaz “7,5 yıldır Kartal'ı yönetiyorsun. 1,5 Milyar lirayı yani eski parayla 1,5 Katrilyon parayı nereye harcadın?” diye sordu.


Prefabrikçi Başkan!


CHP’li Kartal Belediye başkanı Altınok Öz kaliteli hizmet yapmayarak partisi CHP’ye de zarar veriyor. 7,5 yılda heykellere Kartallıların vergileriyle milyonlarca liraları savururken, elle tutular bir hizmet sergileyemedi. Altınok Öz’ün başlıca eserleri; Saman Cafe, Organik Çadır, Prefabrik kreşler, Nevşehir’e otel, Büyükada’ya plaj. Öz belediyeciliği asfalt yapmak ve park yapmaktan ibaret olduğunu zannediyor.


Eşek heykelini açtıramadı!


Kartal’ın merkezine Kütüphane yapacağına, Eşekli kütüphaneci heykeli yapan Öz, Heykeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtıramadı. Kılıçdaroğlu bu heykeli açmaması CHP parti tabanında bile sevinçle karşılandı. Öz’ün milyonlarca lira harcatıp yaptırdığı heykelleri ise Dragos kazı alanında atıl bir vaziyette adeta İBRET olsun diye bekletiliyor.


Kılıçdaroğlu’nu zor durumda bıraktı!


Kartal Belediyesi’nin 10 Ekim Ankara garı’nın patlama yıl dönümü  tarihine denk getirip düzenlediği ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı "Günümüz İslam Dünyasında Meseleler ve Çözüm Yolları" konulu sempozyum’da bir grup Kılıçdaroğlu’nu protesto etti. Koskoca Genel başkanın Adeta çürümeye başlayan Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’ne getirtilmesi bile kamuoyunda skandal olarak nitelendirildi. Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi, Kartal’ın en eski ve yıpranmış kültür merkezi. Geçtiğimiz yıllarda damından sular aktı, zeminini sular bastı. Artık nüfusu 500 bine dayana eski ilçe Kartal’a Bu kültür merkezi yakışmıyor.

 

Maltepe 93’üncü yıla
17 eserle merhaba diyecekMaltepe Belediyesi Cumhuriyet’in 93’üncü yıldönümüne, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı dev açılışlarla merhaba diyecek. Yapılacak törenle, Gülsuyu Stadı başta olmak üzere 17 eserin açılışı gerçekleştirilecek.


“Maltepe Seninle Değişiyor” sloganıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Maltepe Belediyesi, 17 eserin toplu açılışına imza atacak. 28 Ekim 2016 Cuma günü saat 18.00’da Gülsuyu Stadı’nda yapılacak ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı toplu açılış töreninde, ünlü sanatçı Ferhat Göçer de konser verecek. Törende Gülsuyu Stadı başta olmak üzere, Altın Yıllar Sosyal Yaşam Evi, İoanna Kuçuradi Kadın Dayanışma Evi, Üreten Engelliler Merkezi, Küçükyalı Tıp Merkezi, Fikret Otyam Sanatevi, Süreyyapaşa Cam Atölyesi, Mataş Halı Atölyesi, Kadın Girişimcilik Mutfağı, Büyükbakkalköy Spor Sahası ve 7 mahallede yapılan “Zübeyde Hanım Çocuk ve Gündüz Bakımevleri”nin açılışı yapılacak.


“MALTEPE DEĞİŞİYOR”


Maltepe’yi bir dünya kenti haline getirme çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, tüm İstanbulluları açılışa davet ederek, “Söz verdiğimiz projelerimizi bir bir hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Açılışını yapacağımız bu eserlerimiz, kadın, genç, yaşlı, engelli, çocuk tüm Maltepelileri kucaklıyor” dedi.


GÜLSUYU STADI
 

*5 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Gülsuyu Stadı, 11 yıllık uzun bir aradan sonra Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın göreve gelmesiyle tamamlandı.


*Suni çim sahaya sahip olan ve amatör spor karşılaşmalarının da oynanabileceği stat, bin 500 seyirci kapasitesine sahip.


*Ayrıca Büyükbakkalköy Mahallesi’ne de belediye tarafından bir spor sahası kazandırıldı.ALTIN YILLAR SOSYAL YAŞAM EVİ


*Altın Yıllar Sosyal Yaşam Evi, 50 yaş ve üzeri vatandaşların yaşam kalitelerini arttıracakları, çay-kahve içip sohbet edebilecekleri, oyun oynayabilecekleri, kitap ve günlük gazetelerini okuyacakları, film izleyebilecekleri bir mekan.


*Her gün 08.00 ile 16.30 saatleri arasında hizmet verecek merkezde, film gösterimleri, tavla turnuvaları, hobi bahçeleri gibi sosyal etkinlikler de gerçekleştirilecek.İONNA KUÇURADİ KADIN DANIŞMA EVİ


*Maltepe Belediyesi’nin, Türkiye’nin önde gelen filozoflarından Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi’nin adını verdiği ve Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak açılan Kadın Danışma Merkezi, Maltepe Belediyesi sınırları içerisinde 7 gün 24 saat danışmanlık hizmeti verecek.


ÜRETEN ENGELLİLER MERKEZİ


*Engellilerin yaşama katılmasını sağlamak, kendilerini geliştirmeleri ve ailelerine destek olmaları amacıyla kurulan bir merkezde ayrıca, engelli vatandaşlar eğitim de alacaklar.  


KÜÇÜKYALI TIP MERKEZİ


*Maltepe Belediyesi Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulan bu merkezde, çeşitli sağlık hizmetleri verilecek.


FİKRET OTYAM SANATEVİ


*Maltepe Belediyesi, 9 Ağustos 2015’te hayatını kaybeden ünlü yazar, ressam ve gazeteci Fikret Otyam, hayattayken çalışmalarına başladığı merkezi kurdu. Merkezde Fikret Otyam’ın eserleri ve kişisel eşyalarının sergileneceği bir müzeyle, amatör sanatçıların çalışma yapabileceği ve eserlerini sergileyebileceği bir sergi salonu da yer alacak.


SÜREYYAPAŞA CAM VE MATAŞ HALI ATÖLYESİ


*Kadınların sosyal yaşama ve iş yaşamına daha fazla katılımının sağlanması amacıyla açılan bu atölyelerde üretilen ürünleri, aynı zamanda satarak gelir elde eden Maltepeli kadınlar, el ürünlerinin yapımları hakkında da kendilerini geliştiriyorlar.


KADIN GİRİŞİMCİLİK MUTFAĞI


*Kadınların sosyal hayata katılması ve kadın istihdamının arttırılmasını hedefleyen “Maltepe Girişimcilik Mutfağı” projesiyle, toplamda 250 kadına eğitim verilecek, 35 kadına da istihdam fırsatı yaratılacak. ZÜBEYDE HANIM ÇOCUK VE GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ (KREŞLER)

*Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, seçim beyannamesinde söz verdiği “Her mahalleye kreş” sözünü yerine getirmeye devam ediyor. Toplam 7 kreş hizmete açıldı. Her kreşte; 4 sınıf, 1 yemekhane, 1 mutfak, 1 ofis, yetişkin ve çocuk tuvaletleri, basket potası, kauçuk kaplı oyun alanı, yer satrancı ve müzik aletlerinin bulunduğu oyun alanları yer alıyor.

 
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2016, 23:44

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17