Kadıköy Life Dergisi’nin son sayısı çıktı. Bayinizden aldınız mı?

Kadıköy’de bisikletli yaşama ne dersiniz?

Kadıköy Life Dergisi’nin son sayısı çıktı. Bayinizden aldınız mı?

Kadıköy Life Dergisi’nin merakla beklenen yeni sayısı yayınlandı. Her sayısı ile gündem yaratarak Kadıköy ve Anadolu Yakası için önemli bir konuyu sayfalarına “kapak dosyası” olarak taşıyan dergi, bu sayısını “BİSİKLET” konusuna ayırarak, “Kadıköy’de bisikletli yaşama hazır mısınız” diye sordu.

Bisikletli yaşam hakkında hayli geniş bir araştırma yapan dergi, her geçen gün sayıları artan kullanıcıların yanı sıra Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tayfun Kındap ve Bisiklet Gezgini’nden Seçil Öznur Yakan ile de görüştü.

KADIKÖY VE İSTANBUL’DA VELESPİT’TEN BİSİKLET’E…

Yazarlığı yanında araştırmacı kimliğiyle de harika çalışmalara imza atan Dr. Sertaç Kayserilioğlu, Kadıköy’den İstanbul’a bisikletin öyküsünü Leonarda da Vinci’den başlayarak, “Velespit’ten Bisiklet’e” başlığı altında dergi sayfalarına taşıdı. Tabi, 1960’lı yıllarda Bağdat Caddesi’nde nasıl “piyasa” yapıldığını da…

YENİSAHRA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM KRİZİ…

Yeni Ataşehir’in eski mahallelerinden Yenisahra ve Barbaros’ta yaşanmakta olan kentsel dönüşüm krizini Pınar Baltacı inceledi. Türkiye’nin en çağdaş plazalarının arasında sıkışıp kalan bu iki mahallenin sakinleri, “Beş yıldır süren belirsizlik bizleri tüketmek üzere” mesajı verdi.

HASANPAŞA GAZHANESİ YENİDEN HAYAT BULUYOR…

Tarihi Hasanpaşa Gazhanesi’nin çağdaş bir kültür merkezine dönüşmesi hayali sonunda gerçek oluyor. Kadıköy’ün tarihinde 125 yıllık bir geçmişi olan kompleks için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy Life Dergisi’ne özel açıklamalarda bulundu. Bünyesinde uluslararası sergi salonu, açık pazar, gösteri salonları, cep sinemaları gibi birimler barındıran merkez hakkında güzel haberlerimiz var.

ALİ KOÇ, İSKENDER GİRAY, ORHAN BAHTİYAR, ENGÜ BALKAN…

Anadolu Yakası’ndaki 14 ilçeden derlenen özel haberlerin yanı sıra FİDE Okulları Kurucusu Ali Koç; “Eğitimde tartışma ideolojik değil, pedagojik olmalı” dedi. “Heykelleri toplumlar korur” mesajı veren İskender Giray, Kadıköy’den dünyaya uzanan heykeltıraşlık öyküsünü arkadaşımız Deniz İhsan Taşdelen’e anlattı. Hayatın her alanında imzası olan Orhan Bahtiyar ile arkadaşımız Dr. Figen Sabırcan; içinden sanat, edebiyat ve tarih geçen bir röportaj yaptı. Evren Gözüyaşlı, fotoğraf sanatçısı Engü Balkan’ı ve sokağın enerjisini yansıtan kadrajlarını sizler için sayfalarımıza aktardı.

KADIKÖYLÜ YAZARLAR, KADIKÖY’Ü YAZANLAR…

Enis Fosforoğlu, “Olan biten, devam eden” başlığıyla kaleme aldığı yazısında “Elimizde sevgi var, ne olur yanına akıl katalım” derken; Dr. Sertaç Kayserilioğlu tarafından başlatılan yeni yazı dizisinin başlığı “Kadıköylü Yazarlar, Kadıköy’ü Yazanlar” oldu. Büyük bir ilgiyle okuyacağınız bu dizinin ilk konuğu Ayşe Kadriye Onat, kitabının adı ise Kadıköy’den geçen ya da burada yaşayan herkesin ama içinden, ama yüksek sesle dillendireceği “Ne Güzel Günlerdi O Günler”…

KADIKÖY LIFE MAGAZİN YİNE DOPDOLU…

Kadıköy Life Dergisi'nin magazin bölümü, bu sayıda da dopdolu olarak karşınızda. Derginin yazı ailesine yeni katılan Mesut Yaşar; “Kadıköy’ün Buluşma Noktaları” başlığı altında KÜFF Cafe, GARDA Cafe ve VILLAGE Coffee & Books’u yazdı. Yine derginin çok yönlü editörlerinden Yiğit Uygun, Bursa ve İstanbullu yelkencileri bir araya getiren Olympos Regatta’nın muhteşem finalini, “Kaptanların Gecesi” başlığı altında verdi. Gastronomi editörlerinden Mörfi Menahem, Bahariye’deki Sanatçılar Sokağı’nın ünlü mekanı Güneşin Sofrası’nı yazarken, Ceyhun Diribaş da Kadıköy sokaklarından çıkan özgür ruhun temsilcisi Can Gox’u yazdı. Deniz İhsan Taşdelen ise, Gökçen Kaynatan’ın Londra’da çıkacak olan “Full Frekans” adlı albümünü ve Zorlu Performans Center’da vereceği konseri yazdı.

SAĞLIK, YAŞAM SAYFALARI, ÖZEL HABERLER, CEMİYET HABERLERİ…

Kadıköy’den Gebze’ye, Üsküdar’dan Beykoz’a, Şile’den Tuzla’ya kadar kültür-sanat etkinlikleri ve sağlık haberleriyle birlikte 160 sayfalık dergi sayfalarında özgün haberler, özel röportajlar ve cemiyet haberleri de yer alıyor. Düğünler, kutlamalar, toplantılar, buluşmalar, Anadolu Yakası’nda nereye gidilir?, Kim nerede kiminleydi? Hepsi ve daha fazlası, Kadıköy Life Dergisi’nin Eylül & Ekim 2017 sayısı sayfalarında.

KADIKÖY LIFE’A ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER…

Dijital olarak Dergilik, www.b-publisher.com ve dMags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life Dergisi, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Gergedan Kitabevi, Mephisto Kitabevi, Can Kabalcı Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme, Ethem Efendi ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17