Sokağa Çıkmayanlardan Bildiri. Yüzde Elli Neden Sokağa Çıkmıyor?

Taksim Gezi Parkı olaylarından sonra sokağa inmeyenler bir bildiri yayınladı.

Sokağa Çıkmayanlardan Bildiri. Yüzde Elli Neden Sokağa Çıkmıyor?

Bir haftadır süren Taksim Gezi Parkı olayları sonrası Türkiye'de protestolar görülmüş ve bazı zamanlarda hiç istenilmeyen görüntüler ortaya çıkmıştı.


Sokağa çıkanların yanı sıra bir de meyadana inmeyenler vardı. İşte yüzde ellinin neden sokağa inmediğinin cevabı bir sivil bildiri ile açıklandı ve kısa bir sürede sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri halini aldı.

 


İşte o sivil bildiri:


ANNEMİZ BAŞÖRTÜLÜ DİYE HOR GÖRÜLDÜK


Bizim annemiz başı örtülü diye yemin törenimize alınmadı, bacımız okula alınmadı, kamuda çalışamadı.. Gizli gizli namaz kıldık, ya işten kovulduk ya fişlendik...


CEPHEDE BİZ ŞEHİD OLDUK


İbaddet yapmak istedik gerici diye mimlendik... Çocuğumuz okulda namaz kıldı, fuhuş yapanı bu kadar hor görmemişlerdi... Devlet bir dönemler resmen ikinci sınıf muamelesi yaptı, subay olamadık polise alınmadık.. Sinema ve dizilerde başı örtülüler hizmetçi rolünden yukarı çıkamadı.. Cephede biz şehid olduk, cenazeler gece kondularımızdan çıktı, ama Taksim gençliğine yaraşırdı Devlet yönetmek, haşa ne haddimize!!! Yıllarca hor görüldük dışlandık..


SOKAĞA DÖKÜLMEDİK SANDIĞA GÖMDÜK


Ama hiçbir zaman polise molotof ve havai fişek atmadık. Polis aracını ters çevirmedik... Devlete millete asi olmadık.. Elimize tencere alıp sokaklara dökülmedik. Bizi ezen hükümetleri sokağa dökülüp değil sandığa götürüp gömdük!!!..
 


kaynak ; habervaktim


Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2013, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
faruk kaya
faruk kaya - 11 yıl Önce

bunlarda bunu anlayacak kapasite yok bunlarda işte tencere tavam aynı havamm bunlar kuru görüldtü

SIRADAKİ HABER

banner17