Erken Seçim mi olacak? 3 seçim bir arada!

Gezi Parkı eylemleri ile başlayan olayları ‘büyük oyun’ olarak gören AK Parti , erken seçimi konuşmaya başladı. Diğer yandan eylemlerin ve yaşanan gerginliklerin Ak Parti'nin oylarını yükselteceği siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı. Edindiğimiz bilgiye göre Eylemler süresince Kartal Ak Parti'ye kendiliğinden giden gençler üye olmak istediklerini belirttiler. Bu talepler Ak Partilileri sevindiriyor.

Erken Seçim mi olacak? 3 seçim bir arada!

Uluslararası çevreler ve içerdeki faiz lobisinin Türkiye ’ye yönelik mühendislik çalışması yaptığına inanan AK Parti’de yerel ve genel seçimlerin birlikte yapılması tartışılıyor.


Yerel seçimler önümüzdeki mart, genel seçimler ise 2015 yılının haziran ayında. İktidar, erken seçime ‘evet’ derse mart ayında 2 sandık aynı anda kurulmuş olacak.


Radikal'den Ömer Şahin'in haberine göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın Taksim Kışla projesinden geri adım atmaması, Afrika dönüşü yaptığı konuşmalar erken seçimin işaretleri olarak görülüyor. AK Parti çevrelerinde erken seçimin aynı zamanda parti içinde doğabilecek sorunları önleyeceği de belirtiliyor.3 DÖNEM NE OLACAK?Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda bakanla beraber yaklaşık 75 kişi parti tüzüğünde yer alan ‘3 dönem kuralı’ gereği seçimlerde aday olamıyor. AK Parti, erken seçim durumunda bu kuralı değiştirmeyi göze aldı. AK Partili bir yetkili, “Uluslararası bir komplo varken tüzüğün hükmü mü olur?” dedi.


AK Parti’nin 100’üncüsü yapılacak olan bugünkü Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı büyük önem taşıyor. Olası bir erken genel seçimin kaderi o toplantıda belli olacak. Normalde Ankara’da yapılacak olan toplantı İstanbul’a alındı.
kaynak ; Habervaktim.com
 
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2013, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17