Atık pil toplayan okulları Sultanbeyli Belediyesi ödüllendirdi

Çevreye duyarlı Sultanbeylili öğrenciler 2010 yılından beri atık pilleri toplayarak daha yaşanabilir bir dünyaya katkı sağlıyor.

Atık pil toplayan okulları Sultanbeyli Belediyesi ödüllendirdi

Atık pil toplayan okulları Sultanbeyli Belediyesi bu yıl da ödüllendirdi. 
 

Sultanbeyli Belediyesi’nin ilçe gençlerinin çevreye olan duyarlılıklarını artırmak ve çevre bilincini geliştirmek amacıyla 2010 yılında başlattığı ‘Atık Pil Toplama Kampanyası’na  okullardan tam destek geliyor. Kampanya dahilinde öğrenciler 3 dönemde yaklaşık 6 bin kilogram atık pil toplayarak çevreye büyük katkı sağladılar.


Sultanbeyli Belediyesi de, gençlerin çevreye olan bu katkılarını çeşitli hediyeler vererek ödüllendirdi.


Doğaya büyük zarar veren atık pillerin toplanması için sürdürülen proje kapsamında Sultanbeyliliöğrenciler, bu yılokullarında toplam 2 bin kilogram atık pil topladı. Daha yaşanabilir çevre için en fazla pil toplayanlar, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllendirildi.


Törende 374 kilogram pil toplayan Yaşar Paşalı İlköğretim Okulu birinci oldu. İkinciliğe 294 kilogram ile Kaptan-ı Derya İlköğretim Okulu, üçüncülüğe ise 179 kilogram ile Şehit Öğretmen Hamit Sütmen İlköğretim Okulu hak kazandı.


Proje sorumluları ve müdürler, okulları adına plaket ve ödüllerini Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’den aldı. Başarılı okullara bilgisayar, fotoğraf makinesi gibi ödüller verildi.


Başkan Keskin “Belediye olarak, ilçe gençlerimizin çevreye olan duyarlılıklarını artırmak ve çevre bilincini geliştirmek amacıyla başlattığımız atık pil toplama kampanyasına okullarımızdan her yıl tam destek geliyor. Tüm okullarımızın yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ediyorum.” dedi. Atık pillerin çevreye ve insan sağlığına olan zararlarından bahseden Keskin, “Çevreye duyarlılık, küçük yaşlarda başlaması gereken önemli bir alışkanlıktır. Bu kapsamda doğaya büyük zarar veren atık pillerin toplanması için sürdürülen projemiz,çocuklarımızda çevre bilincinin gelişmesi açısından büyük önem arzediyor.” şeklinde konuştu. 


Program sonunda projenin asıl aktörleri olan minikler için çevre duyarlılığını konu alan bir tiyatro oyunu sergilendi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2013, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17