Pendik-Haydarpaşa trenleri son seferlerini yapacak

Marmaray projesi kapsamında sürdürülen çalışmalar nedeniyle Pendik-Haydarpaşa arasındaki banliyö tren seferleri 18 Haziran 2013 tarihinde sona eriyor.

Pendik-Haydarpaşa trenleri son seferlerini yapacak
19 Haziran Çarşamba gününden itibaren iki yıl hizmet dışı kalacak hat güzergahında genişletme ve düzenleme çalışmaları başlayacak. 


Pendik-Gebze seferlerinden sonra bu kez Pendik-Haydarpaşa güzergahındaki banliyö seferleri de kaldırılıyor. 18 Haziran’dan itibaren seferlerine ara verecek olan banliyö hattı, 24 ay  hizmet dışı kalacak.  Bu süre içinde  Pendik- Haydarpaşa arasındaki 24 kilometrelik bölümde Marmaray kapsamında modernize ve yenileme çalışmaları başlayacak.  


TCDD’den yapılan açıklamada, '18 Haziran 2013 tarihinden itibaren Haydarpaşa-Söğütlüçeşme-Pendik hat  kesimi tren trafiğine kapatılacaktır. Daha kaliteli ve çağdaş bir kent içi ulaşım imkanı sağlayacak Pendik-Haydarpaşa banliyö hatlarının ve istasyonlarının iyileştirilmesi Projesi için inşaat çalışmaları başlayacağından banliyö işletmeciliğine 24 ay ara verilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz” denildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2013, 23:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17