23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sultanbeyli'de Coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sultanbeyli Kent Meydanı’nda yapılan çelenk töreni ve...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sultanbeyli'de Coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sultanbeyli Kent Meydanı’nda yapılan çelenk töreni ve ardından 75. Yıl Stadyumu’nda düzenlenen şenliklerle kutlandı.
Miniklerin bayramında onlara özel bir de sürpriz vardı. Pop müziğin başaralı sanatçısı Murat Başaran verdiği konserle stadı dolduranlara coşku dolu dakikalar yaşattı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün olan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sultanbeyli Kent Meydanı’nda yapılan çelenk töreni ve 75. Yıl Stadyumu’nda düzenlenen şenliklerle kutlandı.
Kent Meydanı’ndaki Atatürk anıtı önünde düzenlenen çelenk törenine ilçe protokolü ile öğrenciler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Atatürk anıtına çelenklerin konması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenler, 75. yıl stadyumunda düzenlenen muhteşem gösterilerle devam etti.
Coşku stadyumda devam etti
İlçe protokolünün, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başlayan törende, öğrenciler şiirler okudu, birbirinden güzel gösteriler ve halk oyunları sergiledi.
Ayrıca geçtiğimiz günlerde düzenlenen Kaymakamlık koşusunda dereceye giren başarılı öğrencilere, madalya ve kupa takdimi yapıldı.
Törenler öğrencilerin geçit töreni, okudukları şiirler ve folklor gösterileriyle sona ererken miniklere özel bir de sürpriz vardı. Sevilen sanatçı Murat Başaran, çocuklar ve ailelerini şarkılarıyla eğlendirdi.
Büyük ilgi gören konserde genç sanatçı seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla, 75. Yıl Stadyumu’nu dolduran Sultanbeylililere bayram hediyesi vermiş oldu.
Her yıl 23 Nisan’da büyüklerin koltuğunu miniklere devretme geleneği Sultanbeyli’de de yaşandı ve Başkan Keskin’in makamına Ahmet Yesevi İlköğretim öğrencisi Beyza Kurban oturdu. Sultanbeyli’nin son dönemlerde çok güzelleştiğini söyleyen Kurban, çalışmalarından dolayı başta Başkan Hüseyin Keskin olmak üzere herkese teşekkür etti.
Başkan Beyza Kurban’a eşlik eden Başkan Yardımcısı Ahmet Demir’de, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları için 2012 yılını “Eğitim ve Kültür Yılı” ilan ettiklerini belirterek, sayıları hızla artan yeni okullar sayesinde Sultanbeyli’nin geleceğine ışık tutmaya çalıştıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2012, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17