Her şey Maltepe için

Maltepe’de hizmet hız kesmeden devam ediyor. Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, belediye ekiplerince yapılan çalışmaları yerinde izlemek için mahalle ziyaretlerine ağırlık verdi.

Her şey Maltepe için

Gülsuyu, Gülensu, Esenkent, Girne ve Cevizli mahallelerindeki çalışmaları denetleyen Başkan Zengin, esnaf ve vatandaşla da bir araya geldi.

Ulaşım hizmetlerine taze kan

Maltepe Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nü ziyaret eden Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, araç filosuna yeni katılan hasta nakil aracını ve kar küreme ve tuzlama aracına dönüştürülen kamyonu inceledi. Olası kar yağışında herhangi bir sorun yaşanmaması için yapılan hazırlıkları da kontrol eden Başkan Zengin, hizmet veren otobüslerden birinin de dönüştürülerek sağlık taramalarında kullanılması talimatını verdi.

Çöken eve destek

Mahalle ziyaretlerine yapımı devam eden sokaklardan başlayan Maltepe Belediye Başkanı,  Cevizli Mahallesi Yılmaz Sokak ve Yavuz Sokak’ta yapılan bordür ve yağmur suyu kanalı çalışmalarını denetledikten sonra esnaf ziyaretinde bulundu. Esenkent Mahallesi’nde yandığı için evi yeniden yapılan vatandaşı ziyaret eden Başkan Zengin, tadilat çalışmalarını izledi. Gülsuyu Mahallesi Karçiçeği Sokak’ta yapımı tamamlanan yağmur suyu, drenaj, perde duvar ve asfaltlama çalışmalarını kontrol eden Prof. Dr. Mustafa Zengin, Gülensu Mahallesi Avcı Sokak’ta ve Üçler Caddesi’nde toprak kayması sonucu zor durumda kalan evin istinat duvarı çalışmalarını denetledi.

Spor alanları artıyor

Maltepe’nin ilk kapalı spor salonu olan Altayçeşme Kapalı Spor Kompleksi’nin ardından Girne Mahallesi’nde de spor alanı yapacaklarını belirten Başkan Zengin, spor salonunu Narlıdere Caddesi üzerinde projelendirdiklerini söyledi. Ayrıca muhtarlığın arkasında bulunan boş alana bir de halı saha yapacaklarını ifade eden Maltepe Belediye Başkanı, idari tesis ve otopark sözü de verdi.

Aile Sağlığı Merkezleri çoğalıyor

Göreve geldiği günden beri reform niteliğinde hizmetler veren Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, sağlık çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor. Hizmete kavuşturduğu aile sağlığı merkezlerine bir yenisini eklemeye hazırlanan Başkan Zengin, iki yüz metre karelik alan üzerine inşa edilecek binanın Kani Paşa Caddesi üzerinde olacağını söyledi.

Kırk semt kırk kitap

Gülensu Mahallesi Furkan Sokak’ta yapımı devam eden amfi tiyatroyu denetleyen Maltepe Belediye Başkanı Zengin, daha sonra Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Okul müdürüyle görüşen Prof. Dr. Mustafa Zengin, okul ihtiyaçlarını gidereceklerini belirterek, ayrıca tüm ilçe ilköğretim okullarına kırk kitaptan oluşan Kırk Semt-Kır Yazar seti hediye edeceklerini söyledi. 
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2013, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17