Biriken çöpler ve emekçinin fendi, Ali Kılıç'ı yendi.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, emekçilerin istediği maaşı vermeyerek hem Partisi CHP'ye hemde Maltepe'ye zarar verdi.

Biriken çöpler ve emekçinin fendi, Ali Kılıç'ı yendi.

Günlerdir Maltepe'nin ve Türkiye’nin gündemini biriken çöp dağları meşgul etti. Vatandaşlar, "CHP demek çöp dağları demek. Yine İstanbul'da çöp Dağları. Tarih tekerrürden ibaret!" Diye tepki gösterdiler.

-

Öte yandan Maltepe Belediyesi ile DİSK’e bağlı GENEL-İŞ Sendikası arasındaki Toplu İş Sözleşmesi anlaşma ile sonuçlandı. Anlaşmayı Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç sosyal medya hesaplarından duyurdu.
-
-

Maltepe Belediyesi ile GENEL-İŞ Sendikası arasında yaklaşık 6 aydır devam eden ve 1588 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlamamış, sendika 23 Şubat’ta greve çıkmıştı. 6 gündür devam eden grev anlaşma ile sonuçlandı. Anlaşmayı sosyal medya hesaplarından duyuran Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Genel İş Sendikası ile sürdürdüğümüz Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır. Bu süreçte sağduyu ve anlayışını esirgemeyen halkımıza şükran borçluyuz. Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na özverileri için Maltepe Halkı ve kurumum adına teşekkür ediyorum” diyerek duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 00:33

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17