Uçtu uçtu ilan uçtu? Kamu zararı da uçtu mu?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti müfettişleri ve Cumhuriyet Savcıları bu numaraları yer mi? İddia edilen arsa İnternet üzerinden satıldı mı? İlan neden değişti?

Uçtu uçtu ilan uçtu? Kamu zararı da uçtu mu?

Meclis üyesi Haydar Göksoy’un Belediye Meclisinde ki iddiaları ve haberimizin yankıları sürüyor.

_

-

Gazetemize gelen ihbarda Kartal Belediyesi'nden 50 milyona alınan ve 200 milyona internetten satışa sunulan arsanın, internette  ilanının kaldırıldığı iddia edildi.

-

İlan numarasıyla girip gördüğümüz ilanın bilgilerinin değiştirildiğini gördük. Aynı ilan numarasıyla 20 Nisan 2022 tarihli 200 milyonluk arsa, 20 Mayıs 2022 tarihli 3 milyonluk arsaya dönüştürüldüğü görüldü. İlanlarda dikkat çeken detaylar. İki ilanda da Kartal-Orta Mahalle yazarken, değiştirilen ilanda Kurna'da 3.300 metre satılık arsa ibaresi değiştirildi. Gözden kaçırdıkları detayda Mayıs ayında değiştirilen ilanda yukarıda 3.300 metre yazarken, aşağıda ki açıklama bölümünde m2 alanı 5000 olarak değiştirmeyi unuttukları dikkat çekiyor.

-

İnternette satılan arsa, o arsa mı
-
-
-
İşte ilgili haberimiz;
-

Kartal Belediyesi'ni 140 Milyon üzeri zarara mı uğrattılar.

-

Kartal Belediyesi'nin satılan arazisinin yankıları sürüyor. Kamu zararı oldu mu? Müteahhit ihya edildi mi? Gözler mülkiye müfettişlerine çevrildi.

Kartal Belediye Meclisinde ki Haydar Göksoy’un konuşması ve iddiaları "Kartal Belediyesi 5 dönüm araziyi 5 ay sonra satsaydı, Müteahhit değil Kartal mı kazanacaktı? Arsa bir plan ve kurgu ile mi Müteahhite satıldı? Ekonomist başkan Gökhan Yüksel, o arsayı 5 ay sonra daha yüksek rakamlarla satıp Kartallıların ve kamunun menfaatini düşünmedi mı?" Sorularını akıllara getirdi.

-

İşte Kartal Belediye Meclisinde kamuoyunun duyması ve bilmesi gereken konuşmalar ve gazetemizin ulaşmaya çalıştığı gelişmeler;

-

Kartal Belediye Meclisi Özlem Bulut başkanlığında 12 Mayıs 2022 Perşembe günü toplandı.

-

Belediye Meclisinde konuşan ve önemli iddialarda bulunan Meclis üyesi Haydar Göksoy, "5 ay önce 50 milyona sattığınız Kartal Belediyesi'nin arazisini internette 200 milyon TL ye satışa çıkardılar." Dedi.
-
Göksoy’dan sonra kürsüye gelen CHP'li Kartal Belediye Meclis üyesi Önder Turmuş,  "Bu iddilarla ilgili yapılacak olan belli. Savcılığa gitmenizi öneriyorum. 200 Milyon liralık araziyi 50 milyona sattıysak, arkandan söz veriyorum ben geleceğim. Bu konuda sonuna kadar arkandayım." Diyerek şaşkınlıkla ifade etti.
-
-
Mecliste konuşan Kartal Belediye Başkan yardımcısı İmam Aydın, "Kartal'ın her Mahallesi’nde İBB'nin ve Kartal Belediyesi'nin şantiyesi var çalışıyoruz. Hürriyet Caddesi benzine gelen zamlardan dolayı yetişmedi." Diyerek hükümeti ve politikalarını eleştirdi.
-
Aydın'dan sonra AK Parti Grup Başkan vekili Av. Muhammer Bektaş yaptığı konuşmada ise, "Başkan Yardımcısı demin 'Kartal'ın her yeri şantiye dedi!' Şaka mı bu? Şaka gibi." Dedi. Kartal'ın satılan arsasına da değinen Bektaş, "Gelir bütçenizin tuttuğunu ben hiç görmedim. Taki satılan arsa ile Merkezi hükümetten gelen payla ilk defa yaklaştı Arkadaşımız arsanın 50 milyona satıldığını ve 5 ay sonra internette 200 milyona satıldığını açıkladı." Dedi. Bektaş'a oturduğu yerden cevap veren Başkan yardımcısı ise "O arsa Açık ihale ile satıldı!" Diye cevap verdi. Şaşkınlıkla Başkan Yardımcısına cevap veren Bektaş, "Açık ihale ile satılamaz o arsa. Satıldıysa durum daha da vahim." Diyerek konunun önemine dikkat çekti.
-
Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla AK Parti Kartal Grup Başkan vekili Av. Muhammer Bektaş'a, telefonda arsa hakkında bildiklerini sorduk. Bektaş gazetemize yaptığı açıklamada, "O Satılan arsa için bildiğim kadarıyla satış esnasında 37 milyon lira Belediye aldı. Müteahhit ise o arsada ki 13 hak sahibine 15 milyon 800 bin lira vermiş. Hak sahiplerinden birine sordum onun bana söylediği bu. Daha sonra hak sahipleri tapuda arsalarını müteahhide satmışlar. Aldıkları para benim bildiğim kadarıyla 15 milyon 800 bin lira. Tabii bunların tam doğru rakamlarını benim bilmem mümkün değil. Satış belgelerini görmedim" Dedi.
-
Kartal Belediyesi halen sessizliğini koruyor. Belediye Meclisinde iddia edilen bu iddialara ve sorulara cevap verirlerse kamuoyunu bilgilendirmek için yayımlayacağız.
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2022, 15:24

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17