Temurhan Yıldız “KARTAL’DA FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ”

Kartal AK  Parti İlçe Başkanı Av. Temurhan...

Temurhan Yıldız “KARTAL’DA FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ”

Kartal AK  Parti İlçe Başkanı Av. Temurhan Yıldız, Cuma günü Atalar Camii yakınında bulunan AK Parti Atalar Mahalle İrtibat Binası önüne  bırakılan zaman ayarlı Bombanın  patlamadan fark edilmesinin meydana gelecek büyük bir faciayı  önlediğini kaydetti.

Bombanın Cuma namazı çıkışında patlatılmadan fark edilmesinin ve zarar hale getirilmesin inde çok büyük bir şans olduğunu belirterek, “ Bombanın partimiz yakınına konulmasının anlaşılmasından sonra bize telefonla bilgi verdiler ve bizde hemen olay yerine gittik.  Sanırım gece geç saatlerde konulmuş ve orada görevli arkadaşımız çöp kutusu içine bırakılan paketin BOMA düzeneği olduğunu fark ediyor. Fark ettikten sonra Emniyete bilgi veriyor ve Bomba İmha Uzmanları olay yerine geliyor ve neticede Bomba gerekli önlemler alındıktan sonra patlatılıyor. Aldığımız bilgiye göre, tahrip gücü yüksek, parça ve basınç etkili bir Bomba olduğu tespit edildi. Muhtemelen zaman ayarlı bir Bomba tabii günün Cuma olmasından dolayı ve Cuma namazı çıkışına denk gelseydi bir çok kişi bundan etkilenebilirdi. Yani bir yerde facianın eşiğinden dönüldü” yorumunu yaptı.

BİR KİŞİ BAŞINDAN YARALANMIŞTI

Yıldız, şöyle devam etti: “ Bomba Cuma namazı çıkışında Allah göstermesin patlatılmış olsaydı ciddi manada zarar verebilirdi. Terör örgütü ve ya hangi bölücü ve bunu kim veya kimler yapıyorsa şiddetle kınıyorum. Orada yaşlılar, kadınlar ve çacuklarda vardı. Burada hiçbir katman gözetmeden insanların canına kast etmek istendi. Allah bunları ıslah etsin.  Bu arada bütün siyasi parti ilçe başkanları bizi aradı ve “Geçmiş olsun” dileklerini ilettiler. Bende bu vesile ile zaten teşekkürlerimi ilettim sizin vasıtanızla kendilerine buradan tekrar teşekkür ediyorum. Bu arada Bombanın tesirsiz hale getirilmesi sırasında bir kadın kardeşimiz başından yaralanmış. Ona da GEÇMİŞ olsun dileklerimi yine sizin vasıtanızla iletmek istiyorum” dedi. Fethi SATICI

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2012, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17