Arınç "Milletin duasıyla geldik; topla, tüfekle götüremiyorlar!"

Arınç, Son 9-10 seneden bu yana AK Parti'yi birbirinden...

Arınç

Arınç, Son 9-10 seneden bu yana AK Parti'yi birbirinden koparmak için şeytani pek çok iş yapıldığını, buna karşın yollarına devam ettiklerini kaydeden Arınç, bu şeytani planları yapanların, tezgah kuranların nerede olduklarının ibretle görüldüğünü belirtti.

Haktan ve hukuktan yana olduklarını ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

“Siyasetin mutlaka kendi kulvarında olmasını istiyoruz. Sandıkla, seçimle iktidarlar gelir ve değişir. Buna hiç kimse müdahale etmemelidir. Bu yüzden demokrasinin de siyasetin de siyasetin gayesinin de AK Parti döneminde gerçek manasını bulduğunu söyleyebiliriz. Siz hepiniz çok güçlüsünüz. Bu gücün farkında olun. 'Ben AK Partiliyim' demek bütün bu ölçüleri içine alır. 'AK Partiliyim' diyorsanız halka hizmet edeceksiniz, herkesi kucaklayacaksınız, ayrımcılık yapmayacaksınız, dürüst olacaksınız, hiçbir yolsuzluğun içinde isminiz geçmeyecek ve her zaman başınız dik olacak. İnşallah daha nice yıllar bu millete hizmet edeceğiz.

Başka partiler 2011 seçimlerine göre konuşmalarını yaptılar. Birisi dişimizi sökecekti, hesap soracaktı. Birisi 'Ağacı silkelersen elma düşmez Recep düşer” falan gibi saçma sapan garip benzetmeler yapıyordu. Yüzde 25 oy aldı. Son oylarını biliyor musunuz? Yüzde 19. Şu anda 6-7 puan birden düştüler. Birisi zorla barajın üstüne çıkabildi ödünç oylarla.

CHP'li bir Manisa milletvekili 'Bu defa ödünç oy yok' demeye başladığına göre artık o ödünç oyları kendi ceplerine koyacaklarını söylüyor. Maşallah ne güzel alışveriş olmuş öyle. Birbirlerine ödünç oy vermişler. Biz anamızın ak sütü gibi helal oylarımızla AK Parti'yi yüzde 47'ye çıkardık. Diğerinin oyu yüzde 11 nispetinde. Ya AK Parti, yüzde 55.6 puan arttı şu anda.”

Geçmişte siyaset yaptığı dönemlerde yüzde 7'leri gördüğünde bayram yaptığını, sandıktan 3 oy çıktığında Allah'a şükrettiğini, ikinci seçimde o oy 6'ya çıkmışsa bayram yaptıklarını söyleyen Arınç, şu anda her sandıktan AK Parti'nin birinci olarak çıktığını ifade ederek, “Demek ki doğru iş yapmışız” dedi.

AK Parti kurulduğu zaman siyasetin yolsuzluklarla anıldığı, siyasetçilerin menfaat için her şey yaptığı insan olarak algılandığını, her şeyin tükendiği bir yerde namuslu, ahlaklı, çalışkan insanların bir araya gelerek AK Parti'yi kurduğunu belirten Arınç, “Çok şükür o günden sonra millet 40 yıllık partiyi parlamento dışına itti, 15 aylık partiye 'Başımın üstünde yerin var, hoşgeldin' dedi. Milletin duasıyla iktidara geldik, başkasının topuyla, tüfeğiyle, tankıyla bizi götüremiyorlar hamdolsun” diye konuştu.

“VARDILAR, YOK OLDULAR”
1950'den bu yana geçen 62 yılda CHP'nin tek başına iktidara gelemediğine, diğer partilerin bir kısmının tabelasının bile kalmadığına dikkati çeken Arınç, şöyle devam etti:

“Şu anda Anavatan Partisi var mı Türkiye'de, Doğru Yol Partisi, Genç Parti var mı şu anda? Vardılar, yok oldular. Neden, çünkü güçlü değildiler, yolları yol değildi, milletimize hizmet edemediler, milletimize küstüler, milletimizin dostluğu, arkadaşlığı yerine başkalarıyla dost olmaya kalktılar. Hedefleri ülkede sadece iktidar olmaktı, millete rağmen iktidar olunamayacağını gördüler. En son seçimde 21,5 milyon oy aldık. Sandığa giden her iki seçmenden birisi AK Parti'ye oy verdi. Eh, buna destanlar yazılır, kitaplar yazılır, karikatürler çizilir. 12 Haziran seçiminden sora çok güzel bir karikatür vardı. Tayyip Bey, Kasımpaşalı edasıyla aslan gibi duruyor. Karşısında boynu bükük iki kişi var. Tayyip bey soruyor iki kişiye: 'Samimi olun, hanginiz bana oy verdiniz' diyor. Karşısındaki iki kişi çok önemli. Biri sayın Kılıçdaroğlu, biri sayın Bahçeli. Sandığa giden iki kişiden birinin oyunu almışsa AK Parti, umulur ki onlardan birisinin de oyunu alabilecektir. Bütün muhalefet partilerini toplayın, ikiyle çarpın, 3'e bölün, karakökünü alın bizim yarımız kadar etmiyor.” (aa)

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2012, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17