Kartal Ak Parti Birlik ve Dayanışma içinde

AK Parti Kartal İlçe teşkilatı, Dayanışma ve beraberlik yemeği düzenledi. Titanic Otel’de gerçekleştirilen yemeğe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu katılırken Türkiye’nin dünü ve bugünü hakkında bilgi verdi.

Kartal Ak Parti Birlik ve Dayanışma içinde

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Dayanışma gecesi gerçekleştirildi. Kartal İlçe Başkanı Avukat Temurhan Yıldız, yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemine vurgu yaparak 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Kartal’ı yeniden kazanacaklarını söyledi.

Titanic  Otel’de gerçekleştirilen yemeğe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Ak Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, İstanbul İl Genel Meclisi Başkanı Avukat Hüsamettin Koçak, İl Genel Meclis Üyesi Kenan Çakal, Esenyurt Belediye Başkan yardımcısı Ünsal Kıraç, İl ve ilçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kartal eski Belediye Başkanları Ali Duranoğlu,  Arif Dağlar, eski milletvekili Mehmet Sekmen, Mimar Hüseyin Karakaya, işadamları ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcileri katıldı.

 

KARTAL'DA ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLARA İMZA ATTIK

Gecede konuşan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Avukat Temurhan Yıldız,  AK kadroların 10 yıldır Türkiye’ye hizmet ettiğini dile getirerek, “Bu süre içinde Kartal’da çok önemli yatırımlara da imza attık. Kartal’ın gelişip büyümesine yönelik olarak geliştirdiğimiz her proje yatırıma dönüştü” diye konuştu.


EKONOMİK MAKAS KAPANIYOR


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ise, siyasetin ahlak ve millet sevgisi üzerine kurulduğunu dile getirerek, “AK Parti döneminde kefen anlayışının hizmet ile bütünleştirildiğini söyledi. Türkiye’de demokrasi bayramının yaşandığını ve batı ile aramızda olan ekonomik makasında kapatıldığını sözlerine ekleyen Soylu, 300 yılı aşkındır coğrafya da bir gerilemenin olduğunu dile getirerek, “Batı ile aramızdaki ekonomik makas AK Parti’nin iktidara gelmesiyle birlikte kapanmaya başladı. Tüm Avrupa ülkeleri ufak ufak büyüme gösterirken, Türkiye yüzde 144 oranlık büyümesiyle dikkat çekmektedir. Artık ülkemizde büyük rakamlar konuşulmaya başlandı” dedi.  28 Şubat sürecinin Türkiye açısından kötü çağrışımlar getirdiğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, acıyı tüm halkın birlikte yaşadığına dikkat çekerek, “Milli irade ile buluşan demokrasi ülkemizi yarınlara taşımaya başlamıştır. Türkiye’de artık iyi işler yapılmaya başlandı” dedi.


BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇİLMELİ


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’nin parlemanto sisteminden de kurtulması gerektiğini vurgulayarak “Güçlü bir ülke haline gelen ülkemiz bulunduğu coğrafya da ve Avrupa düzeyinde söz sahibi olmak istiyorsa, mutlaka başkanlık sistemine geçmelidir. Avrupa ile rekabet etmemiz için bu ülkemiz için şarttır” dedi. Kürt, alevi, Sünni, La, kadın, erkek kavgalarının bir kenara bırakılarak Türkiye’nin barışı sağlaması ve kalkınması için çalışmalıyız. İçinde bulunduğumuz bu geçiş sürecinde Türk halkı büyük bir tarihe tanıklık etmektedir. Türk bayrağı altında yaşayan tüm insanlarımız arasında barışı sağlamak adına çıktığımız bu süreçte AK Parti ve başbakanımız elini taşın altına koymuştur” diye konuştu. 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlere de değinen Soylu, “Bu seçimler sadece bir yerel seçim olmayacak, milletimiz aynı zamanda geleceğini de oylamış olacaktır” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17