Fikirtepe Bölgesi 300 Bin kişilik bir kent oluyor.

Kadıköy Life Dergisi'nin merakla beklenen yeni sayısı yayınlandı.

Fikirtepe Bölgesi 300 Bin kişilik bir kent oluyor.
Kadıköy Life Dergisi'nin merakla beklenen yeni sayısı yayınlandı. Eylül & Ekim 2016 sayısında yine çok önemli bir projeyi kapak konusu yapan dergi, Fikirtepe'den yepyeni bir Kadıköy'ün doğacağını  kapak yaptı. 

Kentsel dönüşüm uygulamalarının ulusal bazdaki ilk çalışması olan Fikirtepe Bölgesi'nde binaların yükselmeye başladığını fotoğraflarla  veren dergi, bölgenin ilk sakinlerinin yeni yıl ile birlikte evlerine taşınmaya başlayacağını yazdı.


Çevresi ile birlikte yaklaşık 300 bin kişilik bir yerleşimin olması beklenen bölgede, oldukça modern bir kent yaşamının başlayacağını duyurdu. Dergi sayfalarında yer alan daha pek çok ilginç haber var. İşte onlardan bir kaçı: 


MİNİBÜS YOLUNDA METRO'NUN AYAK SESLERİ...


Kadıköy ile Bostancı arasındaki ulaşımı yer altından metro geçişi ile sağlayarak trafiği rahatlatmak ve ulaşımı kolaylaştırmak adına 1970'li yıllardan beri düşünülen proje bu defa gerçekleşecek gibi görünüyor. 


KADIKÖY'ÜN ELEKTRİĞİ ARTIK KESİLMEYECEK...


Kadıköy'de yoğunlaşan inşaat çalışmaları ve artan enerji ihtiyacı nedeniyle elektrik enerjisi konusunda büyük talep olacağını düşünen yetkililer, Kadıköy - Küçükbakkalköy arasında 154 bin voltluk enerji hattı bağı kurmayı planladı.


KALDIRIM İŞGALLERİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR...


Kadıköy'ün müzmin sorunlarının başında hep Kurbağalıdere, ardından "Kaldırım İşgalleri" gelirdi. Şimdilerde Kurbağalıdere sorunu çözümlendi gibi görünüyor. Ancak kaldırım işgalleri artarak devam ediyor. Arkadaşımız Adem Giden, "İşgal edilmiş kaldırımlarda esir alınan insan hakları" başlıklı bir çalışma yaptı. İleride telafi edilemeyecek sorunlara yol açacağı kaçınılmaz olan bu soruna büyümeden çare bulunması gerekiyor. 


SUADİYE YÜKSELİYOR...


"Mahallelerimiz" başlıklı dizi yazının bu sayıdaki mahallesi: Suadiye. 1960'lı yılların sayfiye bölgesi bugünlerde milyon dolarlık modern inşaat projeleriyle  yükselişini sürdürüyor. Kadıköy'ün köklü müteahhitlerinin yanında Ankara'dan da gelen müteahhitler bölgenin prestijinden referans yaratmak istiyor... 


KADIKÖY'E HARİKA BİR GENÇLİK MERKEZİ GELİYOR...


Kadıköy'e İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çağdaş bir gençlik merkezi yapılıyor. Merdivenköy'de yapımı devam eden projeden gençlere harika haberlerimiz var. Olimpik yüzme havuzu bunlardan sadece bir tanesi... 


 160 sayfalık dergi sayfalarında eğitim, sağlık, spor ve cemiyet haberlerinin yanı sıra düğünler, kutlamalar, toplantılar, buluşmalar, Anadolu Yakası’nda nereye gidilir, kim nerede kiminleydi? Hepsi ve daha fazlası, Kadıköy Life Dergisi’nin Eylül & Ekim 2016 sayısı sayfalarında...


 Kadıköy Life’a ulaşabileceğiniz adresler:


Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, Muhtarlıklar, Benzin İstasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri, Kadıköy Mephisto, Gergedan Kitabevi, Suadiye Gimtaş, Moda Eyfel Pastanesi, Barker Kırtasiye Mağazaları

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 00:27

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17