Savaklar Deresi İbrahim Doğan'dan şok cevap. Rant Çevreleri dereleri kaldırarak yapılaşmaya açtılar!

Dönemin Kartal Belediye Meclis üyesi İbrahim Doğan'ın konu ile ilgili gazetemize yaptığı yazılı açıklamalarına çok şaşıracaksınız.

Savaklar Deresi İbrahim Doğan'dan şok cevap. Rant Çevreleri dereleri kaldırarak yapılaşmaya açtılar!
Kamu menfaati için yargıya koşan ve her zaman halkın çıkarlarını savunan İbrahim Doğan'dan haberimiz sonrası çok tartışılacak açıklama geldi.

İbrahim Doğan, "ÖNCELİKLE GEÇ KALINMIŞ BİR HABERDİR. ANCAK, DUYARLI DAVRANIŞINIZ İÇİN DE TEŞEKKÜR EDİYORUM.

BU DERELER NE ZAMAN PLANLARDAN KALDIRILDI? VE BU ALANLARA KİMLER RANT UĞRUNA REZİDANSLAR, KULELER KURDU,  HER TARAFI BETONLAŞTIRDI?


BU ALANLAR İLE İLGİLİ NAZIM İMAR PLANI VE UYGULAMA İMAR PLANLARI YAPILIRKEN KİMLER BU PLANLARA EVET DEDİ? HANGİ ÇIKAR VE RANT KESİMLERİ HANGİ SİYASİ KADROLAR İLE HANGİ PAZARLIKLAR YAPTI VEYA HANGİ KİRLİ İLİŞKİLER OLDU?  BUNLARI ARAŞTIRMAK VE AÇIĞA ÇIKARMAK VE HALKIMIZI BİLGİLENDİRMEK ÖNCELİKLE VİCDAN SAHİBİ SİYASİLERİN VE ADALETTEN YANA DEĞERLİ BASINIMIZIN GÖREVİ. 

 BU NEDENLE O DÖNEMDE YANİ 2007 YILINDAN KARTAL NAZIM PLANLARI YAPILIRKEN MECLİS ÜYESİ OLARAK BUGÜN OLUŞAN DURUMU ÖN GÖREREK BU PLANLARI  (KARTAL GÜNEY) İSTANBUL 7. İDARE MAHKEMESİNE DAVA ETTİM. BU DAVA NEDENİYLE 2009 YILINDA YÜRÜTME DURDURMA KARARI ALINDI. ANCAK RANT VE ÇIKAR ÇEVRELERİ TARAFIMDAN ADETA LİNÇ EDİLDİM. BU BÖLGEDE ARAZİ TOPLAYAN ARSA SIMSARLARI KARTALDA BENİ İSTENMİYEN ADAM İLAN ETME ÇALIŞMASI YÜRÜTTÜLER. TABİKİ MÜCADELEYİ BIRAKMADIM. YALNIZ KALMAMA RAĞMEN HALKIN DOĞRULARINI SAVUNMAYA DEVAM ETTİM.   
 
TABİİ Kİ RANT ÇEVRELERİ HER DÖNEMDE ÇIKARLARI UĞRUNA YAŞAM ALANLARINI YOK ETMEK İÇİN HER SİYASİ ARACI KULLANMAKTAN GERI DURMADILAR. TİCARET, RANT, SİYASET İLİŞKİSİ HER SEFERİNDE KARŞIMIZA ÇIKTI. KARTAL GÜNEYİ 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR PLANLARI İBB MECLİSİNDE 2013 YILINDA ONAYLANIRKEN, BU PLANLARIN YANLIŞ VE YASALARA AYKIRI YÖNLERİNİ ELEŞTİRDİĞİM VE KARSI ÇIKTIĞIM İÇİN DÖNEMİN SİYASİ YÖNETİCİLERİ TARAFINDAN GRUP VE MECLİS TOPLANTISINA GİRMEM ADETA ENGELLENDİ. GEREKÇE OLARAK AKP GURUBUNUN PLANLARIN MECLİSTEN OY BİRLİĞİ İLE GEÇMESİ. AKSİ HALDE PLANLARI ÇIKARMIYACAKLAR VE KARTAL PLANSIZ KALACAK TEHTİDİ. BU PLANLAR BÖYLECE GEÇTİ.  RANT ÇEVRELERİ DERELERİ KALDIRARAK BÜYÜK ORANDA YAPILAŞMAYA AÇMAYI BAŞARDILAR.  OLAN KARTALA OLDU.  SONRADAN YAPILAN İTİRAZLARIMIN BİR KISMI SONUCLANDI. BİR KISMI DEVAM EDİYOR. ANCAK RANT ÇEVRELERİ MAHKEME KARARINI DA DİKKATE ALMADAN KULELERİ AVM LERİ YAPIYORLAR VE PAZARLIYORLAR. ÖRNEK OLARAK ATALAR MAHALLESİ’NDE 12 DÖNÜM ILLER BANKASININ ARAZİSİNDE MAHKEME KARARINA RAĞMEN 2015 YILINDA BAŞLANDI VE BİTTİ.  ZİRA SİSTEM EGEMENLERDEN VE DOLAYISI İLE GÜÇLÜDEN YANA.

KISACA BU PLANLARIN ALTINDA İMZASI OLAN SEÇİLMİŞLER VİCDANLARI RAHAT MI DİYE SORMAK İSTİYORUM. SANIRIM 2007 YILINDA DÖNEMİN CHP G. BAŞKANI DENİZ BAYKAL "İBB DE YAVŞAKÇA ŞEYLER OLUYOR " DEMİŞTİ.  RANT VE ÇIKAR SİSTEMİNİN ÖZÜNDE BUNLAR OLUYOR. ÖNEMLİ OLAN VİCDAN VE ADALET DUYGUSUNA SAHİP İNSANLARIN ÖRGÜTLENMESİ VE MÜCADELESİDİR. SELAMLAR" DİYE BELİRTTİ.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 15:14

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17