Trabzon ve Çaykaralılar Derneği Karadeniz Kültürünü tanıttı.

Türkiye’nin en aktif hemşehri derneği Trabzon ve Çaykaralılar Derneği’nden Karadeniz Kültürünü tanıtmakta büyük bir hizmet daha.

Trabzon ve Çaykaralılar Derneği Karadeniz Kültürünü tanıttı.

Türkiye’nin en aktif hemşehri derneği Trabzon ve Çaykaralılar Derneği’nden Karadeniz Kültürünü tanıtmakta büyük bir hizmet daha Trabzon ve Çaykaralılar Derneği yöresel coğrafik yapıyı, kültürel yapıyı, karadeniz el sanatlarını , karadeniz mutfağını ve Karedeniz insanının misafir perverliğini tanıtmak amacıyla aile büyüklerinden Trabzon’lu olup Trabzon’u hiç görmemiş 16-30 yaş arası gençleri ve bazı Sivil Toplum Kuruluşu başkanlarını ücretsiz olarak 19 Ağustos 2016 tarihi ile 21 Ağustos 2016 tarihi arası KÜLTÜR turu düzenledi.

Sırasıyla Tarbzon Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofya Camii, Tarbzon el sanatları merkezi  ALACAHAN’ı Akçabat ilçesini, Maçka ilçesi ve Sümela Manastırını, Zigana geçiti ve Hamsiköyü, Sürmene ilçesini, Demirkapı Köyü, Multat yaylasını, Haldızen yaylasını, UZUNGÖL’ü,  Çaykara İlçesini, Dernekpazarı İlçesini, Rize Kalesi ve Rize merkezi gezildi.

Trabzon ve Çaykaralılar Derneği yaptığı açıklamada "Misafir perverlikleri için Taşkıran Mahallesi Muhtarı Sayın Yusuf AĞIRMAN beye, Dernekpazarı Belediye Başkanı Sayın Mehmet AŞIK beye, Çaykara Belediye Başkanı Sayın Hanefi TOK beye, geziye verdikleri destek için Kartal Belediye Başkanı Sayın Altınok ÖZ beye Trabzon ve Çaykaralılar Derneği yönetimi ve katılımcılar adına çok teşekkür ederiz." denildi.

Yapılan etkinliklerde dönemsel olarak söz alan ve konuşma yapan Çaykara Belediye Başkanı Sayın Hanefi TOK bey Dernekpazarı Belediye Başkanı Sayın Mehmet AŞIK bey ayrıca gezide misafir olan Federasyon ve Dernek Başkanları yapılan bu etkinliğin birlik ve beraberlik ruhuna olan katkısının önemini ifade ettiler. Değişik il ve kültüre sahip insanların nasıl kardeşçe bir arada olduğunu ifade eden başkanlar özellikle ülkemizin geçirdiği bu zor zamanlarda teröre ve teröriste inat birlik ve beraberliğimizin asla bozulamayacağının kanıtı ve fotoğrafıdır dediler. Tüm katılımcılarının memnuniyetlerini ifade ettikleri konuşmalardan sonra misafirlerin daha sık Karadenizi ziyaret edeceklerini ayrıca aileleri ile birlikte gelip gezeceklerini ve tüm dostlarına da tavsiyede bulunacaklarını söylediler.

Trabzon ve Çaykaralılar Yönetim kurulu olarak bizde emeği geçen , destek ve katılımda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Kültür Turuna Katılan Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri:

Cemil YAŞKABAK (ÇORDEF) Çorum Dernekleri Federasyonu Başkanı, İsmail BÜYÜKKAYIKÇI (TÜSİDEF) Tüm Sinop Dernekleri Federasyonu Başkanı, Oktay TEPE Bilecikliler Dernek Başkanı,Mehmet Ali KILIÇ Tuncelililer Dernek Başkanı, Ali Haydar SİNGÜN Erzincan İliç Dernek Başkanı, Mehmet ÇELİK Malatya Hekimhan Dernek Başkanı, Hasan ÇÖMLEK Holo Köyleri Dernek Başkanı, Şenol YÖNDEMİR Kartal Polis Hiz.Güç. Dernek Başkanı, Hüseyin ÖZKUL Kartal Sosyal Hizmetler Vakıfı Müdürü, Hüseyin ERKUBİLAY Altınorduspor Kulübü Başkanı, Hakkı ŞİMŞEK Kartal Cemevi Yöneticisi, Yücel DERSE Kartal  Kamu Kurumları Hiz.Dernek, Cihat UYGUN Kartal Sinoplular Derneği Başkanı katıldı.
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 22:55

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17