Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği'nden (AYGAD) Başkan Öz'e ziyaret

Kısa süre önce genel kurulunu yapan Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği'nin (AYGAD) Planladığı belediye başkanlarını ziyaret etme programının ilk durağı Altınok Öz oldu.

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği'nden (AYGAD) Başkan Öz'e ziyaret
Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği (AYGAD) Başkan ve Yönetimi kurulu üyeleri Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti.

Nezaket ziyaretinde, Ümit Kahyaoğlu, Aytekin Yaşar, Musa Has, Selim Akdoğan, Halil Topal, Barış Aslan, Kadir Toprakkaya, Yasemin Eryıldız, İbrahim Şahin ve Kader Gür yer aldı. AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu yaptığı konuşmada yerel basının sorunlarında değindi.

73  yerel gazete üyelerinin olduğunu ve 2010 yılında kurulduklarını belirterek yerel yöneticilerin derneğe destek  vermelerini beklediklerini ifade etti. Kartal Belediye  Başkanı Öz’ün bu konuda duyarlılığına teşekkür etti. 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, basının önemine değindi. Başkan Öz, “Basın halkımıza doğru bilgiyi yansıtan gerektiğinde yanlışı görüp eleştirebilen bu yolla da yöneticileri uyaran  önemli bir görev yapar. Bu anlamda sorunların da karşılıklı diyalog  ile aşılabileceğine inanıyorum. 

Yerel basını göreve geldiği günden beri destekledim. Yalan ve yanlış haberin dışında her haberi saygı ile karşıladım. Yerel basının gelişmesi dernekleşmesi adına da her zaman destek oldum. Basınımızın gelişmesi daha çok haber, bilgi üretmesi ve toplumumuzun gözü, kulağı, dili olarak  hizmet vermesi bizleri mutlu eder” dedi. 

Başkan  Öz konuşmasında Kartal ilçesinde yapılan çalışmaları özetleyerek, yerinde dönüşüm ve diğer  bir dizi hizmet konusunda bilgi verip, on yıl sonra  bir buçuk milyon nüfusa erecek  Kartal’ın  Anadolu Yakası’nın en önemli merkezlerinden biri olacağını  belirtti.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17