AK Parti İstanbul'un yeni İl Başkanı Bayram Şenocak

Selim Temurci'nin bu görevinden istifa etmesinin ardından yerine Bayram Şenocak getirildi.

AK Parti İstanbul'un yeni İl Başkanı Bayram Şenocak

AK Parti'nin teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, yeni AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak Bayram Şenocak’ın atandığının duyurusunu sosyal medya hesabı aracılığıyla gerçekleştirdi.

Mustafa Ataş, "Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda İstanbul İl Başkanlığı'na Bayram Şenocak atanmıştır. İstanbul'umuza ve Partimize hayırlı olmasını dilerim." şeklinde ifadelere yer verdi.

BAYRAM ŞENOCAK KİMDİR?


1978 Trabzon-Of doğumlu olan Bayram Şenocak 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Şu anda aynı üniversitede işletme bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.


2003 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra çalışma hayatına atılan Şenocak, birçok şirkette üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Şu anda da ortağı olduğu şirketlerde ticari faaliyetlerini devam ettirmektedir.


2004-2010 yılları arasında MÜSİAD Genel Merkezde Sektör Kurullarında yönetici olarak çalışmalarda bulunan Şenocak, bu kapsamda birçok organizasyonun düzenleyicileri arasında yer aldı. 2017 yılından bu yana MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve sektör kurulları komisyon başkanı olarak görev yapmaktadır.


Siyasi hayatına 2003 yılında AK Parti Güngören Gençlik Kollarında başlayan Şenocak, 2003-2004 yılları arasında Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, 2009-2012 yılları arasında İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2012-2014 yılları arasında da Avcılar İlçe Başkanı olarak görev yaptı.


İlçe Başkanlığı döneminde Avcılar teşkilatı ile birlikte Avcılar için yapılan başarılı çalışmalar neticesinde 2014 yerel seçimlerinde Avcılar Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.
Evli ve 3 çocuk sahibi olan Şenocak, yüzme, futbol, karate sporlarıyla ilgilenmektedir ve DAN diplomasına sahiptir.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 11:25

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17