AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan CHP haberine yalanlama!

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, bazı basın yayın organlarında yayınlanan ' AK Partili bir grup, CHP İl Başkanlığı binasına saldırdı' iddiaları hakkında yazılı açıklama yaptı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan CHP haberine yalanlama!

Parti teşkilatından yapılan açıklamada, 'Bu sürecin başından beri yapılan provokatif yalan haberlere bir yenisi daha eklenmiştir' ifadesi kullanıldı.


İşte AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama:


KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR


Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan ve sosyal medyada paylaşılan ‘’CHP İl Başkanlığı binasına AK Partili bir grup tarafından saldırıldı’’ haberleri ile bu sürecin başından beri yapılan provokatif yalan haberlere bir yenisi daha eklenmiştir.


Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; bu olayların başladığı ilk günden bu yana, başta ilçe binalarımız olmak üzere, parti araçlarımız ve partililerimize yönelik birçok saldırı gerçekleştirilmiştir. Bu saldırılarda ilçe binalarımızda büyük maddi hasarlar oluşmuş, araçlarımız yakılmış ve tahrip edilmiş, parti mensuplarımız yaralanmıştır. Hatta maalesef bir ilçemizin eski başkanı boğazından bıçaklanmış ve hastanede uzun süre tedavi altında tutulmuştur.


Dün yaşanan ve bazı kişilerin Şişhane’deki CHP İl Başkanlığı binasına yönelik yaptığı belirtilen saldırının arkasında parti mensuplarımızın olduğunun iddia edilmesi en hafif ifadeyle yalan haberdir ve provokasyon amaçlamaktadır. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerle alakalı adli mercilerin gerekeni yapacağına inanıyoruz.


Tüm bu tahrik ve provokasyonlara rağmen hiçbir Ak Parti mensubu itidalli duruşunu bozmamıştır. Bundan sonra da partililerimiz tahriklere kapılmadan, sabırla hareket edecek ve yapılan tüm bu saldırılara karşı hakkını hukuk içerisinde aramaya devam edecektir.


Bu vesile ile CHP İl Başkanlığı binasına yapılan saldırıyı kınıyor ve bir kez daha saldırının faillerinin partimizle hiçbir ilişkisinin olmadığını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.


Saygılarımızla

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı

Basın Danışmanlığı

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2013, 03:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17