Mimar Hüseyin Karakaya'dan Kartal Aydos arasına teleferik

Belediyecilikte ve uluslararası alanda edindiği tecrübelerini kullanmayı vaat eden AK Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Hüseyin Karakaya’nın projeleri oldukça iddialı.

Mimar Hüseyin Karakaya'dan Kartal Aydos arasına teleferik

Aday adaylık için başvuru süreci sona eren AK Parti’de 18 aday adayı Kartal’dan AK Parti belediye başkan adayı olmak için yarışacak.


18 aday arasında yer alan Mimar Hüseyin Karakaya’nın iddialı bir projesi var.

 

KARTAL, AYDOS VE AYAZMA’YA TELEFERİK

Aday adaylık başvurusunu büyük bir destekçi kitlesi ile ilçe merkezinde yapan Karakaya’nın, Kartal ve Aydos arasında teleferik projesi bulunuyor. Kartal için ‘Kartal’a mimar eli değecek’ sloganıyla yola çıkan Karakaya, 5 yıldır CHP yönetiminde olan Kartal’ın önümüzdeki dönemde 5 değil 10 yıllık bir çalışma yapılması gerektiğini kaydediyor.

 

TECRÜBESİ KARTAL’IN HİZMETİNDE

Mimar Hüseyin Karakaya, yılların verdiği belediyecilik tecrübesiyle Kartal’ı hak ettiği yere getireceğini vurguluyor. Pendik Belediyesi’nde Teknik İşlerden sorumlu Başkan Danışmanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Uzman Danışmanlık ve Beylikdüzü Belediyesi’nde Teknik Başkan Danışmanlıkları görevlerinde bulunan Karakaya,  İstanbul İl Genel Meclis üyeliği de yaptı.

 

100’LERCE PROJEDE İMZASI VAR

Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 100’lerce projeye imza atan mimar Karakaya, Kartal’ın imar sorunu çözmeyi hedefliyor. Birçok projesi şimdiden hazır olan Karakaya, Kartal’ın yükselen bir değer olması için çaba sarf edeceğini ifade ediyor.

 

TEMİZ ENERJİ YEŞİL KARTAL

Yenilenebilir temiz enerji kaynaklarının kullanımını artırmayı hedefleyen Karakaya, yeşil alanların artırılmasıyla yaşanabilir bir Kartal oluşturmak için hazırlanıyor. Yurtdışında 15 farklı ülkede projeler uygulayan Karakaya, bu ülkelerde edindiği tecrübeyi Kartal’a yansıtacak.

 

KARTAL TİCARETİN MERKEZİ OLACAK

Kartal’ın ticaret merkezi olması amacıyla ilçenin 5 farklı yerinde Selçuklu, Osmanlı ve günümüz mimarisi tarzında Kartal’ın sembolü niteliğinde meydanlar içeren bedesten çarşılar kurulması için projeleri hazır olan mimar Karakaya, böylelikle Kartal’ı çevre ilçelerin gölgesinden kurtararak cazibe merkezi haline getirecek. Karakaya, Kartal'ın belirli semtlerinde tarihî dokuya uygun semt çeşmeleri yapılması için de düğmeye basacak.

 

BİREYSEL VE AMATÖR SPORA DESTEK

Spora ve sporcuya verdiği destekle bilinen Karakaya’nın projeleri arasında amatör spor kulüplerinin yaralanacağı spor salonları da yer alıyor. Bireysel ve amatör spor branşlarının gelişmesi için başta malzeme yardımı olmak üzere çeşitli katkılar sağlayacak olan Karakaya, Kartal’dan dünya çapında sporcular yetiştirmeyi hedefliyor.

 

GERİ DÖNÜŞÜM VURGUSU

Hızla kentleşen, dev binaların yükseldiği Kartal’da Karakaya, komşuluk ilişkilerinin bozulmaması ve sürmesi için de projeler hazırlamış. Kartal sahilinin yaşanabilir ve güvenli bir hale gelmesi, modern aydınlatma sistemleri projeleri bulunan Karakaya, özellikle geri dönüşüm konusuna vurgu yapıyor. Karakaya, geri dönüşüm ve temiz enerji konuşlarında ev hanımlarının eğitilmesine büyük önem veriyor.

 

15 FARKLI ÜLKEDE 100’E YAKIN PROJE

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Mimar Hüseyin Karakaya, 15 farklı ülkede 100’e yakın projede mimari projelerin çizimi, uygulanması ve kontrollüklerini yaptı. Yılların siyasetçisi olan Karakaya, İngilizce, Arapça, Rusça, Özbekçe ve Kazakça’yı anadili gibi konuşabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2013, 03:35

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17