Altınok Öz Kartal'ın 206 bin lirasıyla Kıbrıs'a hizmet yaptı.

Kartal Belediye Başkanı Kartal'ın parasıyla siyasi nüfuz elde etti.

Altınok Öz Kartal'ın 206 bin lirasıyla Kıbrıs'a hizmet yaptı.

İşçilerin birikmiş paralarını ödeyemeyen, hacizlerle boğuşan borç batağında ki Kartal Belediyesi başkanı Altınok Öz, Kartal'ın dışına hizmet etmeye devam ediyor.


Üç Makam aracı olan ve Makam otomobili için yakalama emri verilen Belediye Başkanı Altınok Öz'ün ise borçlar umurunda bile değil.Kartal Belediyesi Kartal'lıların alın terleriyle ödedikleri vergilerle Kıbrıs'a heykel ve park yaptı.  Kıbrıs'a heykel ve park konusu 2012 yılında Kartal Belediye Meclisi'ne gelmiş muhalefetin bütün itirazlarına rağmen CHP'li meclis üyelerinin oyları ile geçmişti. Türkiye'de hiç bir belediyenin yapmadığı bir işi Borç batağında ki Kartal Belediyesi'nin yapması ise hayretlerle karşılandı. Altınok Öz geçtiğimiz Cuma günü Kartal'dan 65 kişi olduğu iddia edilen bir grupla Kıbrıs'a gitti. Bu iki günlük gezinin maliyetinin ise 100 bin lirayı geçmiş olabileceği tahmin ediliyor.


Kartal Belediyesi'nin akıl almaz uygulamaları bunlarla da kalmıyor. Kartal'ın yerel sanatçılarına konser verdirten belediye, sanatçıların bin lirasını bile veremeyecek durumda. Meclis gündemine bile gelen sanatçıların mağduriyeti konusu belediyeyi ödeme noktasında harekete geçirmedi.Kartal'ın parasıyla siyasi nüfuz!

Kartal Belediye başkanı Altınok Öz, Kartal'lıların paralarıyla Kıbrıs'a heykel yaptırtarak, Kıbrıs'ta Türkiye Cumhuriyeti başbakanı veya Cumhurbaşkanıymış gibi kendine siyasi kariyer yaptı. Türkiye'de binlerce belediye başkanı varken sadece Altınok Öz'ün Rauf Denktaş üzerinden siyaset ve prim yapması kamuoyunda büyük bir siyasi manevra olarak algılandı.

 

İŞTE KIBRIS FATURASI

2 Adet Çocuk Oyun grubu        13.200.00 TL.

20 Adet oturma Grubu               5.400.00 TL.

20 Adet Çöp bidonu                   5.570.00 TL.

Rauf Denktaş Heykeli             175.500.00 TL.

Nakliye                                     7.000.00 TL.

Toplam:                                206.670.00 TL. +KDV 
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 23:43

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17