banner36

Altınok başkan unutmadık, özür bekliyoruz!

banner9

Öğretmenler Altınok Öz'den özür beklediklerini belirttiler.

Altınok başkan unutmadık, özür bekliyoruz!
banner10
Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz’ün beş sene önce Öğretmenlere ‘’insanlığın atasının Adem olmadığını’’ yazan kitap hediye ettiğini, hala bundan dolayı özür beklediklerini belirten bir basın açıklaması yaptı. Şube Başkanının açıklaması şöyle;


ALTINOK BAŞKAN UNUTMADIK, ÖZÜR BEKLİYORUZ

   
Bundan yaklaşık beş yıl önce bir öğretmenler günüydü. Kartal Belediyesi öğretmenler günü hediyesi olarak bizlere, eski Maarif Vekili Mustafa Necati Bey’in, eğitim sistemimize katkılarını anlatan kitap dağıtmıştı. Kitapta Mustafa Necati Bey’in ülkemiz eğitimine katkılarından ziyade, kitabı hazırlayanların zorlama yorumları öne çıkıyordu.
   

Kitapta bizi çileden çıkaran en çarpıcı ifade ise; “Bu dönemde hala insanlığın atasının Adem olduğuna inanan öğretmenler var.” İfadesiydi. Kitabı hazırlayanlar; modern felsefenin çözüm üretemediği “varlık” sorusunu tartışarak, inancımızın üzerine kurulduğu “yaradılış” inancını en temelden yıkmaya cüret etmişlerdi. Aslında, Darwin’in akla ve bilime uymayan teorisine inanmayan günümüz öğretmenleriyle ne yapabiliriz ki çaresizliğinin dışa yansımasıydı yaptıkları.
   

Kartal Belediye Başkanı Altınok ÖZ’ün öğretmenler günü hediyesi bu kitap başvurumuz üzerine okullardan toplatılmıştı. Sendika olarak başkanı özür dilemeye davet etmiş, özür dilenmeyince de kitapları belediyenin önünde yaptığımız eylemle iade etmiştik.
   

Yerel seçimlere iki gün kala, Kartal’da hiç kimsenin tanımadığı “Kartallı Kazım” diye bir kahraman üreten Altınok başkana, eğitim kahramanlarımız olan öğretmenlere, bir özrü çok görmemesini hatırlatıyorum. Bir daha seçilir mi bilemeyiz ancak seçim öncesi yarım kalan hesabı, öğretmenlerle beraber, Kartallı Kazım Meydanı’ndan Atatürk heykelinin önünde bitecek bir yürüyüşle görelim istiyoruz.
   

Bekliyoruz başkan iki günün kaldı…


Talat YAVUZ

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı


Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 20:25

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17