Battal İlgezdi ''Aile mahremiyetimize, kişilik haklarımıza ve siyasi kimliğimize saldırıyorlar.''

Battal İlgezdi "Konutun parası kendi hesabımdan eşimin hesabına aktarılarak ödenmiştir. Toplam maliyeti de 3 milyon 168 bin Türk lirasıdır."

Battal İlgezdi ''Aile mahremiyetimize, kişilik haklarımıza ve siyasi kimliğimize saldırıyorlar.''
BASIN AÇIKLAMASI  03.07.2015

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’den basına ve kamuoyuna zorunlu bir açıklama;

Yıllarca çeşitli kademelerinde yönetici olarak görev yaptığım CHP’nin adayı olarak katıldığım Ataşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandıktan sonra sistemli olarak başlatılan, gerçek olmayan bilgilerden oluşan saldırılar şu anda eşim Gamze Akkuş İlgezdi’ye yönelmiştir.

Ataşehir Belediye Başkanı seçildiğim 2009 yılına kadar İstanbul'un çeşitli ilçelerinde 1500'e yakın konut ve bir sanayi sitesi projesine imza atan şirketimizde 2009 yılına kadar yöneticiliğini yaptım.

Başkan seçildiğim tarihte şirketteki sorumluluklarımı aile bireylerime devrederek belediye başkanlığı görevime başladım.

O tarihten bu yana da her yıl düzenli olarak İçişleri Bakanlığı'na mal bildiriminde bulunmaktayım. Ayrıca yüzlerce kez müfettiş  denetiminden  geçmiş bir belediyenin de başkanıyım.

Sadece benim değil eşimin ve 2 kızımın mal varlıkları da günü gününe içişleri Bakanlığı'na bildirilmiştir.

Özellikle 2015 Genel seçimleri öncesi yapılan önseçimde İstanbul 1.bölgeden Gamze Akkuş İlgezdi’nin birinci sırada çıkmasından rahatsız olanların bu saldırıları “aile mahremiyetimiz, kişilik haklarımız ve siyasi kimliğimiz” üzerinde yoğunlaşmıştır.

Yaklaşık 16 ay önce aldığımız, isteyene banka ve tapu kayıtlarına ilişkin belgelerini de verebileceğim, sahibi olduğumuz konut nedeniyle yapılan saldırılar da beni bu açıklamayı yapmak zorunda bırakmıştır.

Bazı gazetelerde ve köşe yazılarında çarptırılarak yayınlanan söz konusu konutun parası kendi hesabımdan eşimin hesabına aktarılarak ödenmiştir. Toplam maliyeti de 3 milyon 168 bin Türk lirasıdır. Bu bilgiler tapu kayıtlarında da mevcuttur.

Eşime, milletvekili seçilmesinden sonra yapılan ve sistemli olarak devam ettirilen itibarsızlaştırma kampanyası nedeniyle bu açıklamayı yapmam zorunlu hale gelmiştir.

Gerek benim, gerek eşimin verilemeyecek bir hesabı yoktur.

Bu kampanyayı başlatanlar ve gerçek olmayan bilgileri düzenli olarak basına servis edenlere yasalar önünde hesap soracağımı kamuoyuna saygıyla duyururum.

Saygılarımla

Battal İlgezdi

Ataşehir Belediye Başkanı
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 12:44

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17