BDP Kadir İnanır'a!

BDP, Abdullah Öcalan'ın açıklama yapacağı beklentisi nedeniyle İmralı sürecinin en önemli aşaması haline gelen Diyarbakır'daki Nevruz mitingine sürece destek veren açıklamaları ile gündeme gelen Kadir İnanır'ı davet etti.

BDP Kadir İnanır'a!

BDP ve DTK, "3 milyon kişinin geleceğini"iddia ettiği Nevruz mitingi hazırlıklarını sürdürüyor.


Abdullah Öcalan'ın yol haritası taslağını gönderdiği BDP, Avrupa ve Kandil'den gelen yanıtlar doğrultusunda önemli açıklamalar yapması beklenen Nevruz mitingi için 1.361 Avrupalı parlamenter, 123 diplomat, 67 elçilik görevlisi, 125 parti, 210 akademisyen, 117 gazeteci, 56 medya kuruluşuna davetiye gönderildi.


KADİR İNANIR SÜRPRİZİ


Vatan Gazetesi'nin haberine göre BDP'den davetiye giden isimler arasında Kadir İnanır da yer aldı. İnanır'ın BDP'ye henüz bir yanıt vermediği belirtildi. İnanır, Radikal gazetesine yaptığı açıklamada, "PKK bir Kürt partisidir. O Kürtler de bizim kardeşimiz değil mi? Niye o dağa çıkmışlar? Barış sürecinden döneni halk affetmez. Öcalan bana göre bir Apo. Benim 'isyan' filmim deki Apo. Bu filmi çektiğimde Öcalan henüz yoktu. Ama film hâlâ yasaklı. Çünkü filmdeki ismim Apo. Film ağanın baskısıyla kaçakçılığa sürüklenen bölge halkını 'Ben kaçakçılığa gitmiyorum' diyerek isyana teşvik eden ve dağlara çıkan adamı anlatıyordu" demişti.


BDP lideri Demirtaş, İnanır'a bu açıklamaları nedeniyle teşekkür ederken, Abdullah Öcalan da 2. BDP heyeti ile yaptığı görüşmede aynı zamanda yönetmen olan milletvekili Sırrı Süreyya Önder aracılığıyla İnanır'a "selamlarını"göndermişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2013, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17