Maltepe Belediyesi’nden DHKP-C örgütüne para yardımı

Örgüt kasası itiraf etti.

Maltepe Belediyesi’nden DHKP-C örgütüne para yardımı
 İstanbul yapılanmasına soruşturma kapsamında itirafçı olarak ifade veren Örgüt kasası Ceyhun Bay, örgüte para akışıyla ilgili Maltepe Belediyesi’nden de para yardımı aldığını itiraf etti. Ceyhun Bay, Bu paraların (İKOM) a aktarıldığını söyledi.

Merkez Gazetesi'nden şok iddialar;

PARALAR HALK KONSERLERİ İÇİN
Ceyhun Bay, Doğan K. ile birlikte çalıştıkları DHKP-C’ nin düzenlediği konserler için para topladıklarını, CHP li Belediyelerden aldıklarını, bunlardan bir tanesinin de Maltepe Belediyesi olduğunu Ceyhun Bay, dönemin Başkan yardımcısı Sinan Ç,O. dönem Özel Kalem olan, şimdiki görevi ise Başkan yardımcısı Olan Melih M. ve O dönem Sendikacı Serdar K. İle görüştüklerini Grup Y. olarak ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi. Parayı ise, 300 Bin lira Serdar K. aracılığı ile aldıklarını itiraf etti.
 
Ali Kılıç’la Görüştük!
DHKP-C İtirafcısının verdiği ifadede Maltepe Belediye Başkanı Ali KILIÇ’la da bir kaç defa görüştüklerini söyledi.

MÜFETTİŞ, ADI GEÇENLERİN İFADESİNİ ALDI
Bir kaç gün önce Maltepe Belediyesine gelen Mülkiye Müfettişi Bu olayda adı geçen, Başkan yardımcıları ve Serdar K. nın ifadelerini aldı.

2. HASAN HAYRİ ŞENGÜL VAKASI MI?
Eski Başkan yardımcısı Hasan Hayri Şengül'de yine Örgüte para yardımı yapmaktan, 10 Yıl ceza aldı. Hasan Hayri ŞENGÜL Şu an Silivri E-Tipi Cezaevinde Bu olay akıllara 2. Hasan Hayri vakasını getirdi.

Müfettiş ifadelerinin ardından bundan sonraki süreçte neler olacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: merkezgazetesi.com.tr

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 23:43

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17