Şahin Kaya “Kartal Belediye Başkanlığı'na talibiz!“

Villa Garden'da yerel basınla kahvaltıda buluşan DSP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Şahin Kaya'ya yol arkadaşları Muhtar Ömer Yıldız, Muhtar Şaban Yavaş, Ecdat Yiğit, Volkan Yalçınkaya eşlik etti. Gazetecilerin ısrarla "İlhan Güzelgün'le aranızda bir şey mi var?" çapraz sorularına rağmen Şahin Kaya birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olduklarının mesajlarını verdi.

Kendisi hakkında aday mı? aday adayı mı? söylentilerine cevap vermek üzere basın toplantısı tertiplediğini belirten Şahin Kaya sorulara açık açık cevaplar verdi.

KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİBİZ!

Kaya "2009 yerel seçimlerinden sonra 2014 yılında DSP Kartal belediye başkan adayı olacağımızı açıklamıştık. Yakın zamanda biz çalışmalarımızı sahada yaparken kamuoyundan bazı şeyler duyduk. Bizim bu işten vaz geçtiğimizin, çekildiğimizin söylentilerinin oluştuğunu duyduk. Biz bu süreçte devamlı basınla bir araya gelemiyoruz. Çalışmamız gerekiyor. Kartal'da 20 mahalle var. Derneklerde, kahvelerde, evlerde, sokaklarda kendimizi tanıtıp, anlatmamız gerekiyordu. Biz bu çalışmaları yaparken, öbür taraftanda bazı seslerin çıktığını gördük. Biz önümüzde ki yerel seçimlerde önceden de söylediğimiz gibi, KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİBİZ! Bu süreçte hiçbir şeyden taviz vermediğimizi, vermeyeceğimizi söylemiştik. Geçen bir arkadaş sohbetinde bizim bu işten vaz geçtiğimiz söylendi. Dedim ki bu işten vaz geçmedik. Aday adaylarının çıkacağı söylendi. olabilir, çünkü, DSP kişilerin partisi değildir. Birçok insan aday olabilir. Herkes demokratik hakkını kullanabilir. Bize adaymısınız? Aday adayımısınz? Diye soruyorlar.  Burada aday yada aday adayı olmak farklı bir şey. Ne zaman ki Yüksek Seçim Kuruluna isminiz verilirse işte o zaman aday olduğunuz kesinleşir ve işte o zaman adaysınızdır. Biz çıktık dedik ki seçim çalışmalarımızı yapıyoruz.  Bununla ilgili değişik isimler ve değişik fikirler çıkıyor ortaya biz buna saygı duyuyoruz. Gayet doğaldır ve bu bizi mutlu ediyor. Bununla ilgili her hangi bir değim fikrimiz yoktur. Burada bu konuya nokta koymak ve sizin sorularınızı almak istiyorum." dedi.

PARTİM ADAYSIN DERSE!

Hasan Demir'in "Aday diye isminiz geçerken aday adaylığı sürecine yani bu güne nasıl gelindi?" sorusuna cevap veren Kaya "Adna Balcı ve İlhan Güzelgün DSP ilçe örgütüne çok şeyler kattılar. Adnan bey "evet bizim adayımızdır" dedi. İlhan Bey'de "Aday veya aday adayı" dedi. Bunu kendisine sorun çünkü şu anda ilçe başkanı odur. Aday veya aday adayı olmak beni şahsıma sorarsanız çokta önemli şey değil. Önemli olan bu işte mücadele etmektir. Bir bayandan mı bahsettiniz aday adayı diye? Ben böyle bir şey duymadım. Siz kendisinden duydunuz mu? Ben diyorum ki 2014 yılında DSP Kartal Belediye başkanı adayıyım. Bunun çözümü kime düşer? Kartal İlçe Örgütüne düşer. DSP İl Örgütüne düşer ve Genel Merkeze düşer. Eğer bunlarda "Şahin Kaya biz senin Kartal Belediye Başkanlığını onaylıyoruz" derlerse, sonuna kadar çalışıp burada mücadele edeceğim. Çünkü sonuçta aday olmak çokta önemli değil. Ben gidip evde çalışayım adayım diyeyim! böyle bir şey yok. Kim çok çalışırsa o aday olur. Şimdiye kadar Şahin Kaya'dan başka Belediye başkanı adayı diye bir isim duydunuz mu? Zaten bizim bu toplantıyı düzenlememizin amacıda budur. Birileri çıkar "ben adayım" diyebilir, bu gayet doğaldır. Adayım demek yetmez, çıkıp sahada çalışmak gerekir. Bir arkadaşımız çıkar "Ben adayım" der çalışırsa. Biz deriz ki bu daha başarılı olursa bunu bilmem.

HA ALİ! HA KEL ALİ!

Gazetecilerin (İlhan Bey sizi "adayımız" diye tanıtmıştı), ısrarlı sorularına cevap veren Kaya "İlhan bey şu anda DSP Kartal İlçe başkanı. İlçe başkanı olarak şu anda onun yapacağı en doğru şey etik olmasıdır.  Birisinin çıkıpta "ben burada adayım" demesine cevaben "Kusura bakma bizim burada Belediye başkanı adayımız belli" demesi, diktatörlük anlamına gelir. İlhan Güzelgün adayım diyenlere "adayım belli" diyemez. Güzelgün bütün adaylıkları kabul etmek ve herkese aynı eşit mesafede olmak zorundadır. Yaprak Kaplan'ın "İlhan Güzelgün'ün düzenlediği basın toplantısında siz yoktunuz? Bu gün sizin düzenlediğiniz toplantıda da İlhan Güzelgün yok, neden? Akıllarda soru işareti uyandırıyor. Bir kırgınlık mı var?" sorusuna cevap veren Şahin Kaya "Ben İlhan abiyle, İlhan abi diyorum çünkü bizim İlhan abiyle aile dostluğumuz var. İyi dostuz. Çünkü biz dost dedik mi o artık dosttur. İlhan abiyle biz kardeş gibiyiz. Daha geçen gün il başkanın yanında beraberdik. Siyasi anlamda İlhan Bey'İn burada olmamasının nedeni, bu konu İlhan Bey'i ilgilendiren bir konu değildir. İlhan Bey burada olsaydı farklı konulara, farklı mecralara varacaktı. Ben adayla aday adayını farklı bir mecraya vardığına inanmıyorum. Niye bunu bu kadar büyüttünüz anlamış değilim. Ha Ali, ha Kel Ali gibi bir şey alıyor. Dün ve daha önce dediğim gibi ben adayım ve bunun için gücümün yettiği yere kadar çalışacağım.

SİYASETE DSP'DE BAŞLADIM BURADA DEVAM EDECEĞİM!

Zamanı geldiğinde dilekçemizi dolduracağız ve bakın yine söylüyorum, son karar yine ilçenindir, ilindir, genel merkezindir. Benim siyasi geçmişim yok. Ben hem siyasi öğreniyor, hemde siyaset yapmaya çalışıyorum. Biz bu yola adayız diye çıktık. Siz ister aday yazarsınız, ister aday adayı dersiniz. Bunlar benim için teferruat.  Bu gün o kadar güzel bir noktaya gelmişiz ki, bugün aday adayları tarışılıyor, gündem oluşturuyor. Dolayısıyla parti büyüdükçe adaylar da, aday adayları da çıkar. İlhan Bey'le aramızda her hangi bir kavga, bir sıkıntı yok, zaten olması da mümkün değil. 2009 yılında Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı, 2014'te Kartal Belediye Başkanlığı, 2019'da büyükşehir belediye başkanlığı. Benim böyle hedeflerim var. Ama DSP aday göstermedi, yapacak bir şey yok. Hiç bir yere gitmeyeceğim. Ben siyasete DSP'de başladım, burada devam edeceğim. Başka parti de olur mu? Ben bu tür şeyleri tutarlı bulmuyorum.

B PLANIM YOK!

Gazetemiz sahibi Aytekin Yaşar'ın "Birileri ısrarla İlhan Güzelgün'le kavga etmişsiniz gibi bir hava oluşturmaya çalışıyorlar. Varsayalım yada bir senaryo üretelim. Ola ki İlhan Güzelgün'le kavga ettiniz DSP'den daha güçlü bir aday çıkarsa ve sizi aday göstermezlerse B planınız var mı?" sorusuna da Şahin Kaya "B planım yoktur. B planı olan insanlar hayatta kaybetmeye mahkum insanlardır. Hayatta B planım var diyorsanız kaybetmeye mahkumsunuz demektir. Benim A planımdan başka planım yok. 2002 yılında Cesur Çuval fabrikasında çalışıyorum. Bu günse gelmiş Belediye başkanı adayıyım diyorum. O yüzden diyorum ki bizim B planımız yok." diyerek sözlerini sonlandırdı.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2013, 00:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ozan demir
ozan demir - 11 yıl Önce

haberlere garip garip yorum yapan dar zihniyetli insanlara sesleniyorum burdan.eger kendine güvenen varsa çıksın sahalara insanla dalga geçer gibi konuşmak ahlakını gösterir evet ŞAHİN KAYA DSP KARTAL BELEDİYE BAŞKAN ADAYIDIR ve biz inanan insanlar onun destekcisiyiz. eger ŞAHİN KAYA İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE ADAYIYSA oradada destekleriz bu inançtır inanmaktır ZATEN KARTAL İYİ YÖNETİLSEYDİ NE ŞAHİN KAYA ADAY OLURDU NEDE BAŞKA ADAYLAR ÇIKARDI.

Murat TUTAL
Murat TUTAL - 11 yıl Önce

şahi̇n kaya'ya oy vermeyi düşünmüyorum ama dsp yi̇ bu kadar etki̇n kilan şahi̇n kaya ve eki̇bi̇ degi̇lmi̇, nerede ahti vefa

SIRADAKİ HABER

banner17