Nursanlar İnşaat Huzur Apartmanı'nın huzurunu kaçırdı!

Nursanlar İnşaat hakkında şok iddialar. Huzur Apartmanı sakinleri "Nursanlar İnşaat yetkilileri dinamit patlattılar, arsamıza tecavüz ettiler! Huzurumuzu bozdular" iddiasında bulundular. Kartal Belediyesi'nin sessizliği ise tepkileri topladı.

Nursanlar İnşaat ve Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Cevizli Mahallesi Kastamonu Sokak,
22A09C4A Pafta, 10196 Ada, 47B-Blok Parselde yaptığı inşaattan dolayı vatandaşlardan tepki geldi.

ŞOK EDEN İDDİALAR!


Vatandaşlar Nursanlar İnşaat'ın resmi izin almadan dinamit patlattığını, Nursanlar İnşaat'ın Huzur Apartmanının arsasına bir cephesinden 3 metre, diğer cephesinden 2 metre içeri girdiğini, binalarını kentsel dönüşüme sokmak için zor durumda bıraktığını, dairelerini 200 bin liradan ucuza almaya çalıştıklarını ve binalarına planlı bir şekilde zarar verdiklerini iddia ettiler. Huzur Apartmanı sakinleri Polise şikayette bulunduklarını polisin yarım saat sonra geldiğini, dinamit patlatanların apar topar kaçtığını ve delil kararttıklarını da iddia ettiler. Ayrıca Zabıtaya da haber veriklerini zabıtanın gelip hiç bir müdehalede bulunmadığı belirttiler. Ayrıca firma yetkililerinin "Daha şiddetli patlatmalar yapmaya devam edeceğiz." dediğini iddia ettiler.

"KARTAL BELEDİYESİ'NE GÜVENMİYORUZ!"


Huzur Apartmanı sahipleri ve kiracıları Kartal Belediyesine 12.04.2016 tarihinde konu hakkında dilekçe verdiklerin belirttiler.Vatandaş Ferit K. "Belediyeye verdiğimiz dilekçeyi okumaya bile tenezzül etmediler. Kartal Belediyesi'ne güvenmiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin gelip olaya müdehale etmesini istiyoruz" dedi.

İşte o dilekçeleri ve şikayetleri;


"KARTAL BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

Cevizli Mahallesi Kastamonu Sokak Huzur Apartmanı sakinleriyiz. Bina sakinleri olarak, binamızın yan tarafında inşaatın hafriyet çalışmaları sırasında arsamızı izinsiz olarak işgal eden firmanın işgalinin bir an önce sonlandırılmasını talep ederiz. Hafriyat çalışmaları sırasında izin alınmadan dinamit patlatılmıştır. Binamıza kasti olarak zarar verilmek istenmiştir. Bina sakinleri olarak panik halindeyiz. Binamızda yaşayan çoluk çocuk binaya giriş ve çıkışta can güvenliğinin tehlikede olmasından dolayı korkmaktadır. Yan tarafımızda ki hafriyat çalışmaları binamıza verilen hasarların tespitini ve buna sebep olan yüklenici firmanın bu hasarların gidermesini rica ederiz." 12.04.2016NOT: Haberde adı geçen kurum ve ilgililer basın yayın ilkeleri gereği cevap verdikleri takdirde aynı puntolarla sitemizde yayınlanacaktır.


Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 23:08

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17