Abubekir Taşyürek, “Çıkan haber provokasyon haberdir!“

Ulusal basında çıkan "AKP'li vekilin İBB'deki ihalelerini ortağı denetlemiş" haberine Ak Parti Kartal Belediye Meclis üyesi Abubekir Taşyürek'ten cevap geldi.

Abubekir Taşyürek, “Çıkan haber provokasyon haberdir!“Ulusal basında "AKP'li vekilin İBB'deki ihalelerini ortağı denetlemiş" haberi çıktı. Haber'de "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde ihaleleri inceleyecek olan komisyonun AKP'li başkanı, ihaleyi alan AKP'li Vedat Demiröz'e ait şirketin ortağı çıktı.." diye iddia edildi.

İşte o haber;AKP Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz’ün ortağı olduğu Demiröz Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti. ve Marmara Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti. 2012 yılında belediye şirketlerinin “yeminli mali müşavirlik” ihalelerinden toplam 7 ihale aldı. 2012 yılını denetlemek için kurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonu’nun AKP’li Başkanı Abubekir Taşyürek belediyeden ihale alan bu iki şirketten biri olan Demiröz’ün ortağı çıktı. Ocak 2013’te Denetim Komisyonu’nun Başkanı olan Taşyürek bir ay sonra Şubat 2013’te şirketteki hisselerini milletvekili Demiröz’e devretti. Bu devirden bir ay sonra AKP’li vekilin ortağı olduğu şirket Mart 2013’te belediyenin iştiraklerinden bu kez 9 ihale aldı. Böylece Demiröz son iki yılda belediyeden 16 ihale almış oldu. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarında AKP’li vekil söz konusu Demiröz şirketinin ortağı, belediyenin AKP’li Denetim Komisyonu Başkanı ise “eski ortak” olarak gözüküyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2012 yılı gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetimi için 14 Ocak 2013 tarihinde 3 kişilik “İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Denetim Komisyonu” oluşturuldu. 2 AKP’li üye Abubekir Taşyürek ve Osman Kıdık ile CHP ’li üye Serdar Bayraktar’dan oluşan Denetim Komisyonu’nda Taşyürek başkanlığı üstlendi. Komisyonda CHP’yi temsil eden Bayraktar rapora 15 sayfalık şerh yazısı yazdı. Bu yazıda hem AKP’li vekillerin hem de AKP’li belediye meclis üyelerinin ortağı olduğu şirketlerin belediye iştiraklerinden aldığı ihalelere dikkat çekildi.

"Vedat Demiröz bey için hazırlanmış siyasi ve provokasyon bir haberdir."
Abubekir Taşyürek "Biz kendimizden eminiz. Yaptığımız her şeyin Hak'ka ve Halk'a hesabını her zaman veririz. Denetim komisyonları şirketleri denetleyemez. Vedat Demiröz bey için hazırlanmış siyasi ve provokasyon bir haberdir. Söz konusu şirkete usulen ortaktım. Ve ortaklık hissem 50 TL. gibi komik bir rakkamdan ibarettir. Onu da ticari yasa gereği devrettim. Şu anda Yurt dışındayım. Perşembe günü Allah nasip ederse döneceğim. Sevenlerimize ve tüm dostlarıma selam ve saygılarımı sunuyorum." dedi. 
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2013, 12:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
serkan durak
serkan durak - 11 yıl Önce

başkanımızı yakından tanıma fısratı bulan biri olarak söylüyorum yalan haber hemde cok büyük yalan haber baskanımıza güveniyor ve inanıyoruz

SIRADAKİ HABER

banner17