Binali Yıldırım İstanbul Belediye Başkan adayı mı? Kendisi cevapladı.

Üsküdar'da taksici esnafının sahuruna katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, taksicilerin "Büyükşehir belediye başkanı ol" isteğine, bakın ne cevap verdi.

Binali Yıldırım İstanbul Belediye Başkan adayı mı? Kendisi cevapladı.

Yıldırım, sahur programına kendi kullandığı ticari taksi ile geldi. Üsküdar'da İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'nın verdiği sahura katılan Bakan Yıldırım, taksicilerden Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ilginç isteklerle karşılaştı.


Ulaştırma Bakanlığı'nın İzmir ile İstanbul'u birbirine bağlayan otoyolundan bahseden Yıldırım'a bir vatandaş büyükşehir belediye başkanlığı için çağrıda bulundu. Vatandaşın, “Sayın Bakanım İstanbul'la İzmir'i birbirine bağladınız, çok güzel de siz nerede kalmayı düşünüyorsunuz?” sorusuna Bakan Yıldırım, “Ya kardeşim benim iyi kötü bir işim var. Sağolun bana iyilik yapıyorsunuz ama ben halimden memnunum. Dünya kadar yapacak iş var“ yanıtını verdi.


Bakanın kaçamak cevabından tatmin olmayan bazı taksiciler ise ısrarla, “büyükşehir belediye başkanımız ol” isteğine Bakan Yıldırım, “Şimdi biz üstümüze lazım olmayan işlerle uğraşmayalım. Şimdi belediye başkanı var, herşey var. İstanbul'un sahipleri var. Onun için bizim görevlerimiz var. Bak şu saydığmız işleri kim yapacak? 29 Ekim'de Marmaray'ı açacağız. Hızlı treni açacağız. Herkes dört gözle bekliyor. Şimdi bizim kafamızı karıştırmayın, biz işimize bakalım” cevabını verdi.
İstanbul'u en iyi bilen Başbakan'ın günü ve zamanı geldiğinde en iyi adayı açıklayacağını ifade eden Bakan Yıldırım, “Başbakanımız İstanbul'a yakışan en güzel adayı, İstanbulluların da onaylayacağı adayı günü geldiğinde açıklayacaktır. Onun için biz kafa yormayalım. Kim olursa olsun şundan emin olabilirsiniz. İstanbul'a en güzel hizmeti yapacak. Kendi başına belediye başkanı bir şey yapamaz. Arkasında kapı gibi hükümet olacak ki belediye başkanı orada başarıyı ortaya koysun. İnşallah daha güzel olacak” diye konuştu.


Marmaray projesi ile ilgili de konuşan Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pazar günü test sürüşü yapacağını söyleyerek, “Bu arada Pazar günü de inşallah Bismillah deyip sayın Başbakanımız Marmaray trenine geçecek ve test sürüşünü başlatacak. Nereden? Ayrılık Çeşme'den. İlk durak Üsküdar'dan. Bir hayal daha gerçek oluyor. 100 yıllık rüya. Şimdi düşünürsünüz ya bizim işleri vurdu bu iş. Vurmaz hiç merak etmeyin. Sizin işiniz daha çok olacak. Boşuna dolaşmaktan zaten başınız dönüyor. Dolan dolan müşteri bulacağız diye. Şimdi hemen metro istasyonlarının yanı başından binlerce insan geçiyor. Aynı havalimanı ve İDO iskelesi gibi. Hiç merak etmeyin” ifadelerini kullandı.

kaynak ; habervaktim 
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2013, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17