Binnaz TOPRAK, CHP'yi karıştırdı!

Binnaz TOPRAK, CHP'yi karıştırdı!

İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak'ın, KCK soruşturmasında tutuklanan Prof. Ersanlı ve Yayıncı Zarakolu'na destek için bildiri yayınlanmasını istemesi CHP Grubunu karıştırdı.

CHP Grubu'nun basına kapalı bölümünde PKK'nın şehir yapılanması olduğu öne sürülen KCK'yla ilgili bir tartışma yaşandı. İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak'ın, KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Prof. Dr. Büşra Ersanlı ve Yayıncı Ragıp Zarakolu'na destek olmak için bir bildiri yayınlanmasını istemesi tartışma yarattı. Sinop Milletvekili Engin Altay, "Böyle bir metin imzalanamaz. KCK'nın PKK'nın şehir yapılanması olduğunu bilmeyen var mı? Burası CHP, başka bir parti değil" dedi. Tepkiler üzerine Toprak'ın önerisi oylanmadı. 

‘BURASI STK DEĞİL'

CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, Prof. Dr. Büşra Ersanlı ve yayınevi sahibi Ragıp Zarakolu'nun tutuklu yargılanmalarını protesto ettiğini belirterek, destek verilmesi gerektiğini ve bu konuda bir bildiri yayınlanması gerektiğini söyledi. Bu konuda bir bildiri hazırladığını belirten Toprak'ın, "İmza atmak isteyen atsın" sözleri ise grupta tepki çekti. Toprak'ın önerisine karşı çıkan bazı vekiller, "Burası şirket mi, grup kararı olmaz. Burası sivil toplum örgütü değil" dedi.

‘BURASI CHP, BAŞKA BİR PARTİ DEĞİL'

Öneriye karşı çıkan Sinop Milletvekili Engin Altay'ın, "Olmaz, grup kararı yok. Böyle bir metin imzalanamaz. KCK'nın PKK'nın şehir yapılanması olduğunu bilmeyen var mı? Burası CHP, başka bir parti değil" dediği ifade edildi. (Habervaktim)

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2011, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner17