Sağlığınızı ihmal etmeyin

Dünyagöz Pendik ve Sultanbeyli bölge direktörü Özlem Uysal gazetemize açıklamalarda bulundu.

Sağlığınızı ihmal etmeyin

ÜLKE SAĞLIK SİSTEMİMİZ ÇOK GÜÇLÜ, SAĞLIĞINIZI İHMAL ETMEYİN...

Ülkemizin sahip olduğu güçlü sağlık sistemini ve acil durumlarda ortaya koyduğu profesyonel örgütlenme kabiliyetini Corona ile mücadelede de gösterdiğini anlatan Dünyagöz Pendik ve Sultanbeyli bölge direktörü Özlem Uysal, Dünyagöz’ün Pandemi sürecinde, T.C. Sağlık Bakanlığının ve Dünya Sağlık örgütünün COVID-19 önlemleri kapsamında ilerlediklerini ve göz sağlığı ihtiyacı olan vatandaşın yanında olduklarını şu sözlerle anlattı:

ÜLKEMİZİN SAĞLIK SİSTEMİ ÇOK GÜÇLÜ...

Covit-19 nedeniyle tüm dünyanın zor bir dönemden geçtiğini ve sağlık turizminde gösterdiği başarılarla dünya gündeminde olan Türkiye’nin şimdi de Corona ile mücadelede sergilediği başarısına değinen Dünyagöz Pendik ve Sultanbeyli bölge direktörü Özlem Uysal ‘’Bildiğiniz üzere tüm dünya beraberinde biz de Covid-19’ dan dolayı rutinimizin dışında önlemler alarak hizmet veriyoruz. Hekimlerimiz bu dönemde daha önce tanısı konulmuş ve tedavisi düzenlenmiş bir göz hastalığınız varsa tedavinize ihmal etmeden devam etmenizi, doktorunuz ve hastanenizle irtibat içinde olmanızı öneriyorlar. Acil tedavi gerektiren rahatsızlıkların tedavisinin geciktirilmemesi tedavinin başarısı için oldukça önemlidir” cümlelerine şunları da ekledi; “Ülkemiz sahip olduğu güçlü sağlık sistemini ve acil durumlarda ortaya koyduğu profesyonel örgütlenme kabiliyetini Corona ile mücadelede de göstermiştir. 25 yıldır sağlık sektöründe görev almış bir profesyonel olarak; böyle güvenli bir ortamda sağlık ihtiyaçlarımızı ihmal etmemeliyiz. Göz hastaneleri Pandemi (salgın) hastanesi değildir. Öte yandan, Corona Virüs salgını için aldığımız üst düzey önlemler sayesinde hastalarımız güvende ve bizler de sağlıklarını korumak için her gün görevimizin başındayız...” dedi.

---

GÖZ SAĞLIĞINIZI İHMAL ETMEYİN

Çarpma, batma gibi dıştan gelen etkilerle gelişen travmaya bağlı veya kimyasal göz yaralanmaları, hastalığa bağlı gelişen ani kalıcı-kısmi görme kayıpları, bekletilmeyecek tedavi ve ameliyat süreçleri gibi göz sağlığı ihtiyaçlarında hiç vakit kaybetmeden hastaneye, göz hekimine gidilmesi gerektiğini hatırlatan Özlem Uysal COVID-19 önlemleri kapsamında hastalarını nasıl karşıladıklarını şu sözlerle anlattı; “Tedavi ihtiyacınızda ilk olarak maske ve eldivenlerinizi takıp sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek acil durumlarda randevu almadan doğrudan hastanemize başvurabilirsiniz. Hastane olarak misafirlerimizi, enfeksiyon Komitemizin, T.C. Sağlık Bakanlığımızın ve Dünya Sağlık örgütünün COVID-19 düzenlemeleri çerçevesinde karşılamaktayız. Hastanemizin kapısından girildiği andan itibaren tüm misafirlerimizin ateşini ölçülmekte, yeni maske ve eldiven verilmektedir. Misafirlerimizi bekleme alanlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde ağırlamakta ve doktor muayene odasına alırken yanlarında yalnızca bir refakatçi kabul etmekteyiz. Her hastadan sonra muayene odası yeniden sterilize edilerek yeni hastaya hazır hale getirilmektedir.”

İŞİMİZ SAĞLIĞI KORUMAK VE GERİ KAZANDIRMAK

Hastanelerinde uyguladıkları dezenfekte yöntemlerini anlatarak sözlerine devam eden Dünyagöz Pendik ve Sultanbeyli bölge direktörü Özlem Uysal, “Bizim işimiz sağlığı korumak ve geri kazandırmak, bu uğurda gereken tüm tıbbi süreçleri tavizsiz şekilde yerine getiriyoruz. Hastanelerimizde “Foglama” adı verilen uygulama ile bütün hastanelerimizi dezenfekte ediyoruz. Ameliyathanelerimizin sterilizasyonu için uyguladığımız bu işlem ilaçlı bir solüsyonla yüksek ısıda buhar uygulaması prensibine dayanıyor. Bu sterilizasyon işlemini Covid-19 süerciyle beraber hastanemizin her köşesine gün içinde düzenli aralıklarla uygulamaya başladık. Bunun yanında günlük alkollü solüsyonlarla temizlik çalışmaları da yürütüyoruz. Kısaca; hastanelerimize girildiği andan itibaren, karşılama ve bekleme alanlarımızda, muayene odalarımızda, hasta odalarımızda, laboratuvar ve tetkik odalarımızda, ameliyathanelerimizde, asansörlerimizde özetle hastanelerimizin tüm temas noktalarında gerekli tüm sterilizayon işlemlerini yaparak salgına karsı önlemlerimizi en sıkı şekilde alıyoruz...” dedi.

HASTANELERİMİZDE HER ŞEY KONTROL ALTINDA

COVID-19 dan korunmanın en önemli yolunun bireysel önlemlerden başladığını belirten Uysal “Gelen misafirlerimizi, hastane çalışanlarımızı, doktorlarımızı virüsten korunmak için maksimum önlemlerle hijyen uygulamaları yapıyoruz. Hastanelerimizde her şey kontrol altında. Bunu sağlamak için çok çalışıyor hiçbir noktada taviz vermiyoruz ancak unutulmamalıdır ki COVID-19 dan korunmanın en etkili yolu; maske – eldiven kullanımı yaparak ve sosyal mesafeye dikkat ederek aldığımız bireysel tedbirlerimizden vaz geçmeden hem kendimize ve çevremize duyarlı hareket etmemizdir” dedi.

BU SÜRECİ DUYARLILIK VE ÖZVERİYLE HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ

Bu süreçte vatandaşların panik yapmaması ve kişisel tedbirlere sadık kalarak süreci hep birlikte atlatacaklarını belirten Uysal sözlerini “Dünyagöz ailesi olarak tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimiz ile kutluyor, hayırlı olmasını diliyoruz” diyerek tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 23:22

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17