Bilecikliler ABD'yi ve Biden'in kınadılar.

ABD’ye ve Biden’e tepkiler dinmiyor.

Bilecikliler ABD'yi ve Biden'in kınadılar.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERi YÖNETİMİNİ ve JO BİDEN'i ŞİDDETLE KINIYORUZ.

İstanbul Bilecikliler Derneği'nden Ermeni Soykırımı İfadesine Sert Tepki!

“Tarihi gerçekleri saptıramazsın. Açıklaman hükümsüzdür”
-
ABD Başkanı Joe Bıden’in sözde “Ermeni Soykırımını” tanıdığı açıklamasına Devletimizin en üst kademesinden tepkiler çığ gibi gelirken, İstanbul'da Bileciklilerin en büyük ve en güçlü Sivil Toplum Kuruluşu olan "İstanbul Bilecikliler Derneği" de “tarihi gerçeklerle bağdaşmayan, hukuki ve vicdani dayanağı olmayan bu vahim açıklama tamamen hükümsüzdür” açıklamasında bulundu.

-


“TARİHTE HİÇ BİR TÜRK DEVLETİMİZ SOYKIRIMLA İLİŞKİLENDİRİLEMEZ”

İstanbul Bilecikliler Derneği adına açıklama yapan Başkan Faruk ŞAHİN ; 1915’te Ermeni çetelerinin Türklere karşı giriştiği katliamlar neticesinde devletin uygulamak zorunda kaldığı tehcir sırasında meydana gelen  olayların soykırım olarak nitelendirilmesinin her şeyden evvel tarihi çarpıtmak olduğunu belirterek ”Osmanlı Devleti büyük bir devletti, topraklarında her dine ve her ırka mensup vatandaşları da vardı. Osmanlı  topraklarında yaşayan hiçbir vatandaşını dışlamadığı gibi, zulüm altında da bırakmamıştır. Yoksa 700 yıl 3 kıtada hüküm sürebilir miydi? Ne zaman ki Misak-ı Milli sınırlarına çekilmek zorunda kaldı, işte o zaman bıraktığı toprakları kan ve gözyaşı aldı. Kaldı ki, Tarihin gerçeklerinde Ermenilerin başka ülkenin topraklarına tehciri değil, Osmanlı topraklarında bir bölgeden başka bölgeye tehciri söz konusudur” dedi.
-

Başkan Faruk ŞAHİN  konuşmasını şöyle sürdürdü:
 

“Sözde soykırımdan bahsedenlerin o dönemde asıl Ermeni çetelerinin kadınlarımıza, kızlarımıza, çocuklarımıza yaptığı katliamları görmezden gelmeleri tam anlamıyla akıl tutulmasıdır ve vicdanla bağdaşmamaktadır. Bize bu iddiaları atanlar önce geçmişte ve günümüzde  kendi insanlık suçu soykırımlarına baksınlar. 200 yıl önce Amerika kıtasına yerleşirken o topraklardaki kızılderelilieri nasıl hunharca  yok ettiklerine, Afrika’daki  zencileri zincire vurup nasıl ülkelerine ve Avrupa’ya köle olarak sattıklarına, 3.Dünya ülkelerine demokrasi götürme vaadiyle nasıl  Afrika ve Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiklerine bir baksınlar. Bıden’ın  Ermeni Diasporasına şirin gözükmek amacıyla yaptığı açıklamayı şiddetle kınıyoruz ve  medeniyetimiz, inancımız ve tarihte kurduğumuz hiçbir devletimiz soykırım iddialarıyla ilişkilendirilemez. Bizim tarihimiz şanlı bir geçmişe sahiptir. Talihsiz açıklamanın hukuki dayanağı yoktur ve kesinlikle tarafımızca hükümsüzdür”
-

DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ.
İstanbul Bilecikliler Derneği Başkanı Faruk ŞAHİN açıklamasını şu sözleriyle tamamladı:

“Eğer ki ABD başkanının tarihi utanç vesilesi olan sözde soykırımı açıklamasını 3 ay önce  Ermenistan’ın işgalci  saldırılarında Türkiye’nin desteğiyle kardeş Azerbaycan’ın kazandığı askeri zaferin bir neticesi olarak siyaseten diplomatik bir karşı saldırısı olarak  algılarsak, misliyle karşılık verdiğimiz de görülmektedir. Bu bağlamda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin dün sabahtan itibaren ABD’nin desteklediği Kuzey Irak’taki bölücü terör örgütlerine karşı yaptığı  operasyon tesadüf sayılamaz. Bilinmeli ki biz İstanbul Bilecikliler Derneği'mizin ve Bilecikli hemşehrilerimizin her bir ferdi dün olduğu gibi bu günde devletimizin, milletimizin tam yanındayız, Türk silahlı Kuvvetlerimizin sınır ötesi  harekatında , askerlerimizin duacısıyız. Allah Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yar ve yardımcısı olsun.”
-


İstanbul Bilecikliler Derneği
Yönetim Kurulu adına Başkan
Faruk ŞAHİN

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 21:20

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17