Kartursaş ve kartansaş şirketlerini kimler soydu? Neleri çaldılar?

7 Temmuz 2013 Pazar günü Kartal Belediyesinin şirketleri olan Kartursaş ve Kartansaş' a hırsız girdi.

Kartursaş ve kartansaş şirketlerini kimler soydu? Neleri çaldılar?
Gazetemize geçtiğimiz günlerde bir ihbar geldi. İhbarda "Kartal Belediyesinin şirketleri olan Kartursaş ve Kartansaş' a hırsız girdiği iddia edildi.

EVET HIRSIZ GİRDİ!

Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Kartansaş Müdürü Düzgün Çapar ve Kartursaş Müdürü Gürsel İnce "Evet şirketlerimize hırsız girdi, Kartursaş'ın bir bilgisayarı, Kartansaş'ın bir bilgisayarı çalındı. Diğer bilgisayarlar çalınmadı." dediler. Şirketten para da çalındığı doğru mu sorumuza, "Hayır, kesinlikle para çalınmamıştır." dediler. KURUMSAL PERSONEL LİSTESİ YOK!Kartursaş ve Kartansaş şirketlerinin sitelerini incelediğimizde Müdür ve personel isim listelerinin gösterilmediği görülmekte. Müdürlerden edindiğimiz bir başka bilgi de Altınok Öz'ün Marmara Hurdacılar Kooperatifi Başkanlığı döneminde ekibinde bulunan Kezban Çetiner Kartursaş Mali İşler sorumluluğu görevini yürütmekte.  Kartursaş A.Ş.'nin resmi web sitesini incelediğimizde "Turizm, Hizmet, İnşaat - yapı, Eğitim, Ulaşım, Sağlık" hizmetleri yaptığı belirtiliyor.Kartansaş şirketini incelediğimizde ise;Kurumsal Bilgiler"Kartal Belediyesi kuruluşu olan şirketimizin 1991 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir. Resmi ve özel kurumların muhtelif giyim malzemesi ihtiyaçları, temel ve muhtelif gıda maddesi satışları, Kafeterya işletmeciliği, otopark ve oto yıkama işleri , Gayrimenkul kiralama ve kiraya verme işleri ile kültür – sanat ve eğitim organizasyon işlerini gerçekleştirmiştir. Şirketimiz yeni iş alanlarında ticari ve hizmet faaliyetlerini sürdürecektir." denilmekte.


NEDEN?

Kartal Belediyesi'nin 3 hizmet binaları var iken neden Kartursaş ve Kartansaş şirketleri güvenlikleri sağlanan belediye hizmet binalarının dışında?

Neden bu şirket yerlerine kira ödeniyor?

Bu hırsızlık seçimlere aylar kala bilgi hırsızlığı mı? Elektronik hırsızlığı mı?

2 yıl önce aynı şirketlerde hırsızlık yine olmuş. Kim bu hırsız-lar?

Şirketlerin o kadar bilgisayarları varken neden birer bilgisayarları çalındı?

O Bilgisayarlarla birlikte hangi ticari bilgiler uçup gitti?

Hırsızları birileri özellikle mi yolladı?

Hırsızların arkalarında ki (varsa) asıl güçler kimler?

Kartal Belediyesinin 3. şirketi olan Karyapsan'a da hırsız girer mi? Gerekli güvenlik önlemleri var mı?


Not;  Emniyet ile konu hakkında görüştük gelişmeleri siz okurlarımıza bildireceğiz.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2013, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17