Çekmeköy Belediyesi’nden 15 Temmuz Uluslararası Kısa Film Yarışması.

“İhanet ve Direniş - 15 Temmuz Uluslararası Kısa Film Yarışması”na başvurular başlıyor.

Çekmeköy Belediyesi’nden 15 Temmuz Uluslararası Kısa Film Yarışması.

Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği İhanet ve Direniş-15 Temmuz Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda, tarihin gördüğü en büyük ihanet ve direniş hareketi filmlerle kayıt altına alınacak.


Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği, “İhanet ve Direniş - 15 Temmuz Uluslararası Kısa Film Yarışması”na başvurular başlıyor. Yarışmada, 15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan bir grubun darbe görünümü altında ülkeyi işgal girişimi ve karşısında halkın destansı direnişini anlatan kısa filmler yarışacak. Yarışmayla, 15 Temmuz gecesi yaşananların ulusal ve uluslararası platformlarda sinema aracılığıyla anlatılması ve binlerce ayrı direniş hikâyesinin kayıt altına alınarak kalıcı hale getirilmesi hedefleniyor. 


Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliği yapacağı; Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, projenin jüri üyeleri; yönetmenler Mustafa Şevki Doğan ve Mesut Uçakan, Sosyolog Erol Erdoğan, ünlü oyuncular Turgay Tanülkü ve  Hakan Boyav, gazeteciler Metin Yüksel ve Meryem İlayda Atlas’ın da  katılacağı projenin tanıtım toplantısı Perşembe günü. 

 
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 00:45

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17