Pendik derslik sayısında birinci

Pendik, resmi ilköğretim okullarında bin765 derslik ile İstanbul genelinde birinci sırada yer aldı. Bu sayı özel ilköğretim okullarıyla birlikte bin 865’e çıkıyor.

Pendik derslik sayısında birinci

Pendik, resmi ilköğretim okullarında bin765 derslik ile İstanbul genelinde birinci sırada yer aldı. Bu sayı özel ilköğretim okullarıyla birlikte bin 865’e çıkıyor.


Son yıllarda ekonomik, sosyal ve kültürel alanda önemli bir gelişim gösteren Pendik, eğitim alanında da gözle görülür bir ilerleme kaydediyor. Pendik,İstanbul genelindeki ilköğretim okulları düzeyinde en fazla dersliğe sahip ilçe oldu. Resmi ilköğretimlerde bin765 derslik ile birinci sırada yer alan Pendik, özel ilköğretim okullarıyla birlikte bu sayıyı bin865’e çıkarıyor. Derslik sayısının bu kadar artmasında en önemli faktör Pendik Belediyesi, İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi ve hayırseverlerle koordineli yürütülen çalışmalar olarak dikkat çekiyor. Bu çalışmalar ile son üç yıl içerisinde derslik sayısı toplamda 2bin 140’dan 2bin 480’e yükseldi.

32 okul depreme karşı güçlendirildi

Yine aynı zamanda ilçede daha güvenli bir eğitim öğretim sürdürülmesi için mevcut okullarda güçlendirilmesi çalışmaları devam ediyor. İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından uygulanan İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında bugüne kadar 32 okulda olası bir depreme karşı güçlendirme yapıldı. Ayrıca 10 okul ise yıkılıp yeniden inşa edilerek modern ve güvenli bir görünüme kavuştu. Belediye olarak yürütülen fiziksel, sosyal ve kültürel çalışmaların yanı sıra eğitime de önem verdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Kenan Şahin; “İlçemizde eğitim kalitesini yükseltmek amacıyla gerek hayırseverlerle gerekse il özel idaresi ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ile yürüttüğümüz koordineli çalışmalar ile derslik sayılarını artırarak; sınıflarımızı daha modern ve konforlu hale getiriyoruz.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2011, 21:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner17