Muharrem İnce CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı mı?

Muharrem İnce'nin İstanbul'da partililerle yaptığı toplantı heyecan yarattı.

Muharrem İnce CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı mı?

İstanbul'da Ak Parti ve CHP arasında 4 puanlık fark kaldığını iddia eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, büyükşehir yarışı konusunda iddialı.

Akıllardaki Sarıgül sorusuna 'Önce partimize gelip üye olsun' diyen CHP lideri Sarıgül adaylığını üstü kapalı da olsa onaylamış görünüyor.

Ancak CHP kulislerinde sürpriz bir isim İstanbul adaylığı için dillendirilmeye başlandı. Bu isim Meclis'teki kürsü performansıyla dikkatleri üzerine çeken Yalova Milletvekili Muharrem İnce. CHP grup başkanvekillerinden Muharrem  İnce geçen hafta İstanbul'da bir haftaya yakın kalarak partililerle  toplantılar gerçekleştirdi.

CHP'de İstanbul adaylığı için Akif Hamza Çebi, Uğur Dündar, Gürsel Tekin ve Gökhan Günaydın gibi isimlerin de adı geçiyor.

İNCE İSMİ SÜRPRİZ OLMAZ

İnce'nin de gelecek günlerde İstanbul büyükşehire olası adaylığının  parti içindeki kimi kesimlerce "sürpriz" olmayacağı değerlendiriliyor.  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise yerel yönetimlerden  sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın'ın ismi de  konuşuluyor.

CHP'nin kazanma olasılığının düşük olduğu bölgelerde ise  Kılıçdaroğlu'nun hedefi kaybedilmiş olsa da bir önceki yerel seçimdeki  oy oranını arttırmak. Gelecek aydan itibaren yerel seçimlere aday olacak  isimli ve isimsiz anketlerle yerel eğilimlere yönelik çalışmalara hız  verilecek.
kaynak : habervaktim

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2013, 23:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
HURRİYET MAHALLESİ
HURRİYET MAHALLESİ - 11 yıl Önce

tapumuzu verecekseniz...oylarimiz chp nindir..

SIRADAKİ HABER

banner17