Prof. Dr. Halil Semih Eryıldız, CHP İstanbul Belediye Başkan aday adayı

CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için sürpriz bir aday çıktı...

Prof. Dr. Halil Semih Eryıldız, CHP İstanbul Belediye Başkan aday adayı
HABERİN GALERİSİ
İSTANBUL MANZARALARI

İSTANBUL MANZARALARI

Prof. Dr. Halil Semih Eryıldız, CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.Eryıldız, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.İstanbul'u şimdiye kadar yaşanmamış güzellikte yönetmek için yola çıktığını belirten Eryıldız, örgütle bilgili ve deneyimli ekibin seçimleri kazanacağını iddia etti.
Eryıldız, İstanbul'un ulaşım, altyapı, planlama gibi öncelikli sorunlarını çözecek bilgi, deneyim ve ekibe sahip olduklarını kaydetti
Planlamacı, uygulamacı, temiz, saydam ve katılımcı bir bütçe yapan yönetim oluşturacağını anlatan Eryıldız, geçmişte yaptıklarının bu konuda güvence olduğunu ifade etti. İstanbul'da altı oku yeniden dalgalandırmayı temel hedef belirlediklerini söyleyen Eryıldız, parti örgütü ve merkeziyle el ele yoğun bir seçim kampanyası yapacaklarını belirtti.Eryıldız, seçim kampanyası için yaklaşık masraf ve gelir listesi tablosu üzerinde çalıştıklarını aktararak, milyonların milyonerlerden her zaman daha güçlü olduğunu söyledi. Emekle üreten ve hakça paylaşan bir anlayışı benimsediklerini dile getiren Eryıldız, 'Ne ezilen ne ezen, insanca ve hakça bir düzen kurmak için yola çıktık' dedi. Eryıldız, konuşmasının ardından aday adaylığı başvuru dosyasını CHP İstanbul İl Başkan Vekili Canan Kaftancıoğlu'na verdi.


kaynak; haber365.com

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2013, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17