banner36

Doğan Çağlar “Öğrencilerimizin ufkunu açıp, cesaretlendirmekteyiz.”

Çamlıca Tercih Koleji Müdürü Doğan Çağlar, İlçem Gazetesi'ne dobra dobra konuştu.

Doğan Çağlar “Öğrencilerimizin ufkunu açıp, cesaretlendirmekteyiz.”

Şükrü Bircan-İlçem/Üsküdar


Çamlıca Tercih Koleji Müdürü Doğan Çağlar’ı ziyaret edip röportaj gerçekleştirdik.


Gazetemizde açıklamalarda bulunan Çağlar “Şükrü bey, öncelikle gazetenizde bana yer ayırdığınız için teşekkür ederim.


Çamlıca Tercih kolejleri müdürü olarak sizlere saygılarımı hürmetlerimi sunarım. İstanbul’un tarihi dokusunu yitirmemiş milli ve manevi değerlerinin simgesi olmuş Üsküdar ilçesinde tercih kolejleri olarak hizmet vermenin gururu ve mutluğu içerisindeyiz.


Tercih kolejleri olarak ilk hedefimiz, milli ve yerli bir gençlik yetiştirmek ve vatana milleti kazandırmaktır. Çağa ayak uyduran, teknolojiyi en iyi ve en faydalı şekilde kullanan, inançlı, ahlaklı, gelenek ve göreneklerine bağlı bir nesil yetiştirmeyi, okulumuzun değişmez ve tartışılmaz anayasa maddesi haline getirmiş durumdayız.


Okulumuzda bir zamanlar, kitaplarda var olan adabı muaşereti uygulamalı olarak işlemekteyiz. Anne babasına hürmet ve merhamet eden, yaşlılara merhamet eden, yaşlıları seven, sılairahim (akraba ziyareti) hassasiyeti olan, hayvanlara merhamet eden, iyi İngilizce konuşan ve üniversite sınavlarına en iyi şekilde hazırlanan öğrencileri yetiştiren bir eğitim sistemini uygulamaktayız.


Okulumuzda 9. Ve 10. Sınıfta okuyan her öğrencinin birkaç öğretmeni bulunmaktadır, 11. Ve 12. Sınıflarda ise sınıf rehber öğretmenleri, öğretmenlerimiz öğrencilerimizin psikolojik ve sosyolojik gelişimini takip etmektedir.


Hafta içi akşam etütleri ve Cumartesi yarım gün üniversite hazırlık çalışmaları yapılmaktadır. Okulumuzda üniversite hazırlık çalışmaları 9. Sınıftan itibaren yapılmaktadır.


Toplumda başarıyı yakalamış iş adamları, yazarlar, şairler, bilim adamları ve devlet adamları ile okulumuzda konferanslar düzenleyip öğrencilerimizin ufkunu açıp, öğrencilerimizi cesaretlendirmekteyiz.


Yurt içi ve yurt dışı seyahatleri gezileri ve projeleri ile öğrencilerimizi dünyadan gelişmelerden haberdar edip yönlendirmekteyiz.


Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz FETÖ askeri darbe girişimi milletimizi derinden sarsmış, vatan evlatlarına şahadet şerbetini içirmiş, vatanın ve milletin meclisi bombalanmış ve şerden hayır olan, millet olarak tekrar kenetlenmemize sebep olmuştur.


Okulumuzda 15 Temmuz darbe girişimini ve bu sürecin öncesini sosyolojik, ekonomik ve hukuki boyutunu anlatan konferanslar düzenlenmiştir.


Bu konferansların ilkinde 15 Temmuz gecesi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gazi olmuş İstanbul il yönetim kurulu üyesi Sayın Orçun Şekercioğlu konuşmacı olarak katılmıştır. İkinci konferansta Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mehmet Zerka konuşmacı olarak katılmışlardır. 15 Temmuz sürecine nasıl gelindiği bu günden sonra hangi tedbirlerin alınacağı, öğrencilerimizle soru-cevap şeklinde karşılıklı olarak tartışılmıştır.


Bu paragrafta affınıza sığınarak şahsıma yönelik bazı bilgiler vermek isterim. Vatanına milletine bayrağına aşık bir eğitimci olarak 7 Şubat 2012’de yaşanan MİT krizinden sonra ( mit müsteşarının ifadeye çağırılması) ve 17-25 Aralık 2013 dört bakan üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik darbe girişiminden 1 ay sonra tüm İstanbul’da paralel devlet yapılanması konferanslarını başlattım. Bu konferanslarda örgütün sosyolojik ekonomik ve hukuki boyutunu konuya hakim dava arkadaşlarımla anlatıp FETÖ ile mücadeleyi halk hareketine dönüştürmek istedim.


Dikkat çekmek isterim ki bu konferansları başlattığımda Savcı Zekeriya Öz Ergenekon ve balyoz davalarını yönetmekte. Bu örgüt halen altın çağını yaşamaktaydı üstüne basarak söylemek isterim ki Sayın Cumhurbaşkanımız her platformda haşhaşi, paralel yapı diyerek bu örgüte tepkilerini gösterseler de o dönemde birçok ak parti yetkilileri kararsız ve orta yolcu bir tutum izlemekteydi. İşte biz o dönemde ‘’testi kırıldıktan sonra, tokadın faydası yok’’ Düsturu ile konferansları başlattık ve sonuncusunu 10 Ocak 2016’da darbeden 6 ay önce Kartal Bülent Ecevit kültür merkezinde eski istihbarat daire başkanı ‘’Haliç’te Yaşayan Simonlar’’ Ve ‘’Cemaat’in İflası’’ kitapları yazarı Sayın Hanefi Avcı ile birlikte düzenledik. Hanefi ey halkımızı bu konuda aydınlatmış ve uyarmıştır. Aynı zamanda bu süre aralığında bazı dava arkadaşlarımla birlikte toplam 53 ilde başkanlık sistemi ve yeni Türkiye konferansları düzenledik. 7 Haziran seçimlerinde HDP barajı aşınca devlet olarak bir istiklal ve istikbal mücadelesi verdiğimiz için olayı partiler üstü milli bir mesele olmasından dolayı ülkücü camia ile kenetlenip Sayın Cumhurbaşkanımız öncülüğünde tek partili bir hükümet kurulması amacıyla konferanslar ve mitingler yapılması yönünde girişimlerim ve çalışmalarım olmuştur.


Bundan sonraki süreçte ülkemizde dâhili bedbahtlar yetişmesin ve 15 Temmuz gecesi tekrar yaşanmasın diye gerekirse canını bile bir saniye düşünmeden vermeye hazır olarak mücadeleye devam edeceğim. Saygılarımla.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.       

 
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 00:33

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner17