Geleneksel Avcı yarışması 10. kez başlıyor. Kazananlara büyük ödül var

Her yıl düzenlediği yarışmalarla edebiyat ve sanat dünyasına yeni yetenekler kazandıran Ümraniye Belediyesi, bu yıl 10. kez düzenlediği Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir yarışmaları için start verdi. Yarışmalarda dereceye girenleri binlerce TL ödül bekliyor.

 Geleneksel Avcı yarışması 10. kez başlıyor. Kazananlara büyük ödül var
Ümraniye Belediyesi, her yıl düzenlediği şiir, hikâye ve resim yarışmalarının 10. yıl startını verdi. Yapılacak yarışmalarda dereceye girenlere her yıl olduğu gibi binlerce TL para ödülü ile çeşitli hediyelere verilecek.


Bu yıl 10. kez gerçekleştirilen ve alanında marka haline gelen üç yarışmanın da jüri üyeleri tanınmış sanatçı ve akademisyenlerden oluşuyor. Yarışmalarla ilgili bilgiler ise şöyle;


EN GÜZEL RESİME 10 BİN TL ÖDÜL!


Bu yıl 10. su düzenlenecek olan ‘Geleneksel Resim birinciliği elde eden esere 10 bin, ikinciye 8 bin, üçüncüye 6 bin ve her biri 2 bin TL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 44 bin TL para ödülü verilecek. Teması ‘100. Yılına Girerken Çanakkale Destanı’ olarak belirlenen yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri, düzenlenecek bir törenle verilecek. Öte yandan ödül alan eserler ve sergiye değer görülen eserler, Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından çeşitli yerlerde sergilenecek. Yarışma için son başvuru tarihi ise 28 Şubat 2014 Cuma.


10. GELENEKSEL HİKÂYE YARIŞMASI


Hikâye alanında önemli bir marka haline gelen ‘Geleneksel Hikâye Yarışması’ bu yıl 10. kez yeteneklere yeni kapı aralayacak. Yurt içi ve yurt dışından önemli oranda katılım gerçekleştiği hikâye yarışması bu yıl serbest temalı olacak. Hikâye yarışmasında birinciye 8 bin, ikinciye 6 bin, üçüncüye 4 bin ve her biri 1.500’er TL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere, toplam 33 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca dereceye giren eserler Ümraniye Belediyesi tarafından kitaplaştırılarak edebiyat dünyasına kazandırılacak. Hikâye yarışması için son başvuru tarihi 20 Aralık 2013 Cuma.


ŞAİRLER ÖDÜLLER İÇİN YARIŞACAK


Ümraniye Belediyesi’nin bu yıl 10. kez düzenleyeceği diğer bir yarışma ise ‘Geleneksel Şiir Yarışması’ olacak. Teması “100. Yılına Girerken Çanakkale Destanı” olarak belirlenen şiir yarışmasında, birinciliği elde eden şiire 5 bin, ikinci şiire 4 bin, üçüncüye 3 bin ve her biri 1.000’er TL’den 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 22 bin TL ödül verilecek. Şiir yarışmalarında dereceye giren eserler, önceki yıllarda olduğu gibi kitaplaştırılacak. Şiir yarışması için son başvuru tarihi ise 20 Aralık 2013 Cuma.


YARIŞMALARIMIZ ALANLARINDA MARKA OLDU


Düzenledikleri geleneksel hikâye, şiir ve resim yarışmalarının 10. yılında, binlerce yeteneği bu alanlara kazandırdıklarını söyleyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, belediye olarak önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirdiklerini ifade etti. Her yıl artan bir heyecanla gerçekleştirdikleri yarışmaların kendi alanlarında birer marka haline geldiklerine değinen Başkan Hasan Can, bu yıl 10. kez düzenlenen Geleneksel Resim, Şiir ve Hikaye Yarışması’nın her yıl olduğu gibi bu yılda büyük ilgi uyandıracağına inandıklarını belirtti. Her yıl yurt içi ve yurt dışından katılımın olduğuna dikkat çeken Başkan Hasan Can, yarışma sonucunda dereceye giren resim, hikâye ve şiirleri bu yıl da kitaplaştıracaklarını ve ödüllü resimleri de çeşitli salonlarda sergileyeceklerini hatırlattı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2013, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17