banner36

biz istersek seçimleri bile yaptırmayız! Gerekirse başbakan'ı bile alırız!

banner9

"Onun da zamanı gelecek, bakanları da alacağız, gerekirse Başbakan'ı bile alırız. Kanunlar bize böyle bir güç ve yetki veriyor."

biz istersek seçimleri bile yaptırmayız! Gerekirse başbakan'ı bile alırız!
banner10
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu değişikliğinin neden gündeme geldiğini çok net ifadelerle ortaya koyan Mustafa Şentop, "bazı hakim ve savcılar, 'biz istersek seçimleri bile yaptırmayız' tehdidinde bulunuyor" dedi.


KENDİLERİNDE BÜYÜK BİR GÜÇ GÖRDÜLER


Savcıların ve hakimlerin bir siyasi güç kullanmaya, siyasi netice almak üzere harekete geçmeye yönelik sözleri vardı.


"GEREKİRSE BAŞBAKAN'I BİLE ALIRIZ"


Biz bunları bir seneden fazla bir zamandır biliyoruz. Şu türden sözler; "Biz o kadar geniş güzümüz ve yetkilerimiz var ki, özel yetkili mahkemelerim mevzuatına göre istersek bakanları bile alabiliriz." Kimlerin bunları söylediğini biliyoruz biz. Bunları duyan, şahitlik edecek arkadaşlarımız var. "Onun da zamanı gelecek, bakanları da alacağız, gerekirse Başbakan'ı bile alırız. Kanunlar bize böyle bir güç ve yetki veriyor."


SEÇİM BİLE YAPTIRMAYIZ DİYORLARŞimdi çok yakın zamanda hala, kimler olduğunu da ismen çok yakından bildiğimiz, ben de hukukçuyum, bugün görev yapan "unvanlı görevliler" dediğimiz savcılar ve bazı hakimler ararsında çok yakın tanıdığım birlikte okuduğum arkadaşlarımız var.


"GEREKİRSE MAYIS'A KADAR HÜKÜMETİ DÜŞÜRÜRÜZ"


Bunların kendi özel konuşmalarında, sohbetlerinde, daha geniş çevrelere açık konuşmalarda, sohbetlerde bugün bile "30 Mart'ta seçimleri istersek yaptırmayız, gerekirse mayısa kadar hükümeti düşürürüz" gibi bir takım söylemlerle ortaya çıkıp konuşan bazı arkadaşlarımız var.


"1 SENEDEN BERİ BİLİYORUZ, SÖYLÜYORLARDI"


Bunun hukuki bir mantığı yok. Seçimlerin tarihi anayasada belirlenmiş bir tarih. Bunlar yeni değil. Bir seneden fazla zamandır, münferit söylemler olarak görüyorduk. Ama 17 Aralık'tan sonra bazı arkadaşlar ararsında daha yaygın olarak görmeye başlıyoruz.
Kaynak: stargazete
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 01:04

Aytekin Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17